Türkiye Makedonya Kaç Saat  iki ulaşım şekli olan bu iki ülke arası mesafe oldukça yakındır.  İstenildiği takdirde hafta sonu kaçamağı bile yapılabilir. İstanbul’dan sürekli uçakla ve otobüsle sefer bulabilir ya da özel aracınız ile yollara çıkabilirsiniz.

Makedonya, turistik açısından oldukça geniş yelpazeye sahip mutlaka gezilmesi gereken ülkeler listesine girmelidir. Hem şehir turizmi hem de doğa turizmi oldukça güzeldir. Oraya bir kere gittiğinizde büyülenecek ve hatta bir kere daha gitmek isteyeceksiniz.

Makedonya’ya gitmek Türkler açısından oldukça rahattır. Çünkü Makedonya Türkiye’den vize istememektedir. Sadece Türk pasaportunuz ile ülke içerisinde 90 gün seyahat etme özgürlüğüne sahipsiniz. Vize istememesinin nedeni iste İstanbul – Üsküp arası tek sefer uçuşun olmasıdır. Karayolundan gelecek ziyaretçiler için Bulgaristan ya da Yunanistan sınırından geçecekleri için mutlaka vize işlemlerinin tam olması gerekir. Hatta araç ile gelecek olan bireylerin araç için de vize almaları gerekir. Aksi takdirde gümrük kapısından geçemeyecek ve geri dönmek durumunda kalacaklardır.

Makedonya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye Makedonya Kaç Saat havayolundan gidecek olanlar için İstanbul – Üsküp arası uçuş mesafesi 1 saattir. Birçok havayolu firmasının seferleri bulunur. Pasaportunuz ile rahatlıkla bilet alabilir ve sanki Türkiye içinde geziniyormuş gibi ülke değiştirebilirsiniz. 

Karayolunu tercih edecek bireylerin otobüs ile 8 – 10 saat süren yolculukta vize işlemlerinin yapılmış olması önemlidir. Sınır kapılarından geçmek için bu gerekli bir mecburiyettir.

Özel araç ile gelecek olan bireylerin de aynı işlemleri yapmış olması gerekir. sizin hızınıza bağlı olarak yine ortalama 8 saat içerisinde Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varabilirsiniz. Türkiye Makedonya Kaç Saat iki ülke hem tarihi hem de mesafe olarak oldukça yakındır.

Makedonya ‘da Kaç Gün Konaklama Yapılır?

Türkiye Makedonya Kaç Saat yakın mesafe olduğu için uçakla gittiğiniz takdirde hafta sonu kaçamağı bile yapmanız yeterlidir. İki gün içerisinde birkaç tane ili rahatlıkla gezebilirsiniz ya da doğa turizmini denemek isteyenler kamp alanlarında iki gün yeterli olur. Tabii ki baştan sona daha ciddi bir tatil yapmak isteyenler için bir hafta ideal bir süredir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir