Hem kültür hem de tarihi geçmiş bakımından oldukça benzer olan bu iki ülkenin Makedonya Türkiye Arası mesafesi ne kadardır? Kaç km’dir? Hangi ulaşım planı daha sağlıklıdır? Gibi sorularınızı cevaplayacağımız bir yazı derledik.

Öncelikle Makedonya’dan bahsetmek gerekirse çok zorlu toprak mücadeleleri sonucunda kazanılmış. Vatan topraklarında Osmanlı dönemine ait çok fazla kültür ve tarih mirası vardır. Ülke küçük bir coğrafyaya sahip ve bol yeşilliklidir. Konum itibarı ile dağlık bir bölgede konumlandırılmış olması ülkeye doğal güzellik olarak da fayda sağlar. Makedonya her açıdan zor günler geçirse de kendisini çok hızlı geliştirmiş ve birçok noktada Avrupa Standartlarına erişmiştir. Makedonya’nın başkenti Üsküp’tür. Üsküp, ülkenin en büyük ve metropol özelliklerine sahip kentidir. Aklınızın alabileceği her şey bu kentte fazlasıyla vardır. Politikadan akademiye, sağlıktan güvenliğe, eğitimden eğlenceye ne ararsanız bu şehirde bulabilirsiniz. Heykeller şehri diye de anılan Üsküp’te neredeyse her devlet binasının önünde ve sokaklarda heykel bulmak mevcuttur. Türk kültürünü yaşatmayı hala seven ve oldukça hissettiren Makedonya, Türkler tarafından da sevilir ve sık ziyaret edilen mekanlardan biridir.

Makedonya ile Türkiye Ulaşım Ağı

Makedonya Türkiye Arası, iki ülkenin de orta konumunu baz alırsak toplam 1534,5 Km uzaklıktadır. Ulaşım için birçok farklı seçenek vardır. En çok tercih edilen seçenekler otobüs ve uçak yolculuğudur. İstanbul ile Makedonya Üsküp uçuş saati toplam 1 saattir. İşte bu kadar yakın komşu topraklar! Otobüs ile seyahat etmek istiyorum derseniz İstanbul ile Üsküp arası ortalama 8 – 10 saat yolculuk süreniz olacaktır. Özel araçlarla ulaşım sağlarsanız tabii ki bu mesafe daha da kısalır.

Makedonya’da Kaç Gün Kalınır?

Makedonya Türkiye Arası oldukça kısa bir mesafe olduğu için hafta sonu kaçamağı bile yapılabilir. Türkler için ülkenin en büyük avantajı vize istemiyor oluşudur. Bu sayede herhangi bir ulaşım ağını tercih edip, bilet alıp gidebilirsiniz. Makedonya Türkiye Arası yakın olmasını ve vizesiz oluşunun avantajını değerlendirmeli ve o toprakların hem huzurunu de hem de hüznünü yaşamanızı tavsiye ederiz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir