Makedonyada Eğitim denilince akla yurtdışında harika arkadaşlar, mükemmel seyahatler, çok zor bir eğitim sistemi ve çok yüksek ücretler, yüksek puanlar geliyor değil mi?  birkaç tanesi doğru olsa da bazıları çok yanlıştır. Hemen düzeltiyoruz! Evet, Makedonyada Eğitim alacağınız zaman harika arkadaşlarınız, birlikte katılacağınız güzel etkinlikler, birlikte çıkacağınız harika seyahatler olacak. Eğitim sistemi de tahmin edilen kadar kolay değil. Mezun olmak için kesinlikle takdire şayan bir emek harcamanız gerekiyor. Peki, ücretler ve yüksek puanlar?

Makedonya’da Üniversite Puanları

Makedonyada Eğitim almak için çok yüksek puanlar almanız gerekmiyor. Tam aksine sadece lise diploması ile bile kayıt yaptırabilirsiniz.

Nasıl mı?

Lise çağlarında zorlu eğitim şartları altında sınava girdiğinizde istediğiniz üniversitenin, istediğiniz bölümü tutturamayabilirsiniz. Bu bazen sadece stres kaynaklı olabilir bazen ise o anlık dalgınlığınızdan dolayı hayallerinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Sınav stresi ve kaygısı her bireyde farklı reaksiyon gösterebilir. bu nedenle üniversiteye girişte sınav sistemini kaldırarak sınavsız, puansız ve herhangi bir koşul aramadan üniversitelerin istediğiniz bölümüne başvuru yapabilirsiniz ya da ÖSYM kılavuzunda yer alan bölümlerden birini tercih edebilir ve puanla giriş sağlayabilirsiniz.

Makedonya’da bir üniversitenin ücretleri Türkiye’de ki vakıf üniversitenin ücretlerinden daha uygundur. Her yıl ve her bölüme göre değişkenlik gösterebilir fakat yine de oldukça makul fiyatlandırmaya sahiptir. Bunun nedeni ise Makedonya’da ki üniversitelerin devlet üniversitesi olmasıdır. Her öğrencinin burs kazanma hakkı vardır. Eğitim dünyasında kendini kanıtlayan her öğrenci %100 burs kazanma hakkına sahiptir.

Eğitimin Kalbi Makedonya’da Atıyor!

Makedonyada Eğitim almak isteyen öğrenciler her açıdan oldukça avantajlı konumdadır. Yurtdışında üniversite okuyarak kariyer hayatlarında rakiplerinden öne çıkarlar. Anadil seviyesinde İngilizce öğrenmiş olan bireyler, üniversitelerin çok uluslu yapıya sahip olmasından kaynaklı birçok milletten arkadaş edinerek farklı vizyona sahip olurlar. Ayrıca eğitim hayatları içerisinde Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarına katılırlarsa farklı bir Avrupa ülkesinde eğitim alarak yepyeni deneyimler kazanırlar.

Bu nedenle yurtdışında eğitim almak bireyler için sadece eğitim alanında değil aynı zamanda sosyokültürel alanda da oldukça faydalıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir