Türkiyede puansız alan özel üniversiteler nelerdir sorusu öğrencilerin araştırmalarına dâhil ettiği sorulardan bir tanesi. ÖSYM tarafından yapılan sınav sonucunda düşük puan alan öğrenciler bu sorunun cevabını merak etmekte. Tekrar sınava hazırlanma sürecine girmek istemeyen birçok öğrenci Türkiyede puansız alan özel üniversiteler nelerdir merak ediyor. Bu yazımızda siz okuyucularımız için bu sorunun cevabını vereceğiz.

Puansız Öğrenci Alan Üniversiteler Nelerdir?

Maalesef Türkiye sınırları içinde olan hiçbir üniversite puansız olarak öğrenci kabul etmemekte. Bu da demek oluyor ki Türkiye’de üniversite okumak için sadece lise mezuniyeti yeterli değil. Şöyle ki liseden mezun olan ve üniversite okumak isteyen her öğrenci öncelikle ÖSYM tarafından yapılan başarı ölçme sınavına girmeli ve baraj puanı almalıdır. Türkiyede puansız alan özel üniversiteler sorusunun cevabını bu şekilde vermiş olduk.

Sınavsız Lisans Tamamlama Bölümleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz . İlgili içeriğe mutlaka göz atmayı unutmayın❗ 

Yurtdışında Okumak

Türkiyede puansız alan özel üniversiteler maalesef yoklar. Fakat sadece lise diploması alarak üniversite okumak mümkün. Bunun tek çaresi ise yurtdışında okumak. Makedonya, Azerbaycan, Bulgaristan gibi bazı belli ülkeler sadece lise diploması ile üniversitelerine öğrenci kabul etmekteler. Yurtdışında okuma imkânları olan öğrenciler belirli bir ücret karşılığında sadece lise diplomaları sayesinde üniversite öğrencisi olabilirler. Bu seçenekler dışında puansız okumak mümkün değil. Fakat ÖSYM sınavına girip düşük puan alan öğrenciler için düşük puanlı bazı üniversiteler ve bölümlerine örnekler verelim.

Yurtdışında Üniversite okumak ile ilgili makalemize buradan göz atabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir