Avusturya Üniversiteleri

Avusturya Üniversiteleri nin Özellikle de Viyana Üniversitesinin dünya çapında en iyi 70 üniversite arasında 9. sırada olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle olsa gerek Avusturya her yıl diğer üniversitelere oranla en çok öğrenci çeken üniversitelerin başını çekiyor….

Avusturya Üniversiteleri nde öğrenim ücreti yıllık 1500 Euro olup, öğrenci kabulünde tek şartı Almanca bilmektir. Ancak Avusturya Üniversiteleri Almancı dilini hiç bilmeyen öğrencilerine de bir yıl içinde Almanca dilini öğrenme şartı ile şartlı başvuru kabul etmektedir. Bir yıl boyunca Almancayı en iyi şekilde öğreten yine Avusturya Üniversitelerinin anlaşmalı olduğu kurslara başvuran öğrencinin bu kurstan başarısız olması neredeyse imkansız…

Avusturya Üniversitelerinden En Çok Tercih Edilen Viyana Üniversitesine Bir Göz Atalım !

Viyana tüm dünyaca kültürün başkenti olarak kabul ediliyor, gerek tarihi dokusu, gerekse de şehrin o mistik havasıyla olsun görenleri kendine aşık ediyor. Viyana Üniversitesinde eğitim almak prestijli bir diplomaya sahip olmak demektir. Bu üniversiteden mezun olan bir birey dünyanın neresine giderse gitsin elindeki diplomayla müthiş iş imkanlarıyla karşılaşacaktır. Zira başta da dediğimiz gibi Viyana Üniversitesi dünya çapında tanınan en iyi üniversiteler arasına girmektedir.

Avusturya Üniversitelerinde Denklik hususunda da yine YÖK tarafından yüzde yüz tanındığını söyleyebiliriz. Ancak siz yine de işinizi garantiye almak amacıyla bu üniversitelerin YÖK tarafından tanınırlığını teyid etmek için bir dilekçe ile başvurarak yazılı bir cevabı elinizde bulundurabilirsiniz.

Avusturya Üniversiteleri Viyana’da Faaliyet Gösteren Önemli Üniversiteler

Viyana Üniversitesi(sosyal bilimler alanında yıllık 1500 Euroya prestijli bir eğitim alabilirsiniz),
Viyana Teknik Ünversitesi(Tüm dünyada en iyi 100 teknik üniversite sıralamasına girmiştir),
Viyana Ziraat Üniversitesi(1872 yılında kurulmuştur Avusturya Üniversiteleri ve 40 enstitüye sahiptir)
● Viyana İşletme ve Ekonomi Üniversitesi( işletme okumak istiyorsanız bu bölüm sizler için bulunmaz nimettir)
● Viyana Veterinerlik Üniversitesi(Bu üniversite Almanca dilini konuşan ülkelerin ilk kurulan veterinerlik üniversitesidir 1765 yılında kurulmuştur)

Sata Eğitim Koçluğu, Avusturya Üniversiteleri ile ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit