Macaristan Üniversiteleri

2004 Yılında Avrupa birliğine girerek Avrupadan almış olduğu destekle eğitim alanında çok ciddi ilerleme kaydeden Macaristan’da ünversite eğitim almak oldukça kolay ve güvenilir…

Macaristan Üniversiteleri nde ister tıp, ister hukuk, ister mühendislik alanında olsun tüm lisans ve ön lisans alanında istediğiniz eğitimi alabilmek için tek şart lise mezunu olmaktır.

Lise eğitimi sonrasında Macaristan Üniversiteleri denklik hususunda YÖK’e bir dilekçe ile başvurarak tanınmış olan üniversitelerle ilgili gerekli bilgi ve belgeleri edindikten sonra işinin ehli bir danışmanlık şirketiyle birlikte kendinize bir plan program yapabilirsiniz.

Macaristan üniversiteleri nde eğitim dili ingilizce olup, dünya ülkelerinden pek çok öğrenci ile tanışabilir, ingilizceyi ana diliniz gibi kullanabileceksiniz. İngilizce seviyesi yetersiz olanlar için ise ingilizce hazırlık sınfında eğitim alma imkanı tanınmaktadır.

Bu arada Macaristan’da ki eğitim ücretleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim veren vakıf üniversitelerinden daha ekonomik olup, yaşam giderleri de Türkiye’deki fiyatlandırmayla neredeyse birebir aynı seviyededir. Dolayısıyla Macaristan Üniversiteleri nde eğitim almak çok mantıklı ve daha ekonomik bir tercihtir.

Macaristan’da faaliyet gösteren ve YÖK tarafından denklik verilen üniversitelere şöyle bir göz atalım.

Macaristan Üniversiteleri

Peç Üniversitesi
● IBS International Business School
Debrecen Üniversitesi
Corvinus Üniversitesi
● Budapest Metropolitan University
● Wekele Business School
● Szeged Üniversitesi
● Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi
Eötvös Lorand Üniversitesi
Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi
● Budapeşte Film Akademisi

Macaristan Ünversiteleri nde eğitim alan öğrenci aynı zamanda Schengen vizesi sahibi olacağı için sadece Macaristan’da değil tüm dünya da rahatça seyahat edebilecek ve farklı ülkelerdeki insanlarla tanışabilecektir. Dolayısıyla yurt dışında eğitim almak kişisel ve kültürel gelişim için bulunmaz bir nimettir diyebiliriz.

Sevgili gençler, hayatta başarılı olmanın en önemli şartı doğru tercihler yapmaktan geçer. Bunun için de en kestirme ve en akıllı tercihleri yaparak hedefinize doğru emin adımlarla yürümeniz gerekmektedir. Eğitim alanında da doğru bir karar verip başarılı olmak istiyorsanız zaman kaybı yaşamadan lise eğitiminizi tamamladıktan sonra yurt dışında, bilhassa Macaristan üniversiteleri nde eğitim alabilmek için profesyonel bir danışmanlık hizmeti alarak eğitim hayatınıza başlamınızı öneriyoruz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit