Aachen Üniversitesi

Üniversite Adı: Aachen Üniversitesi
Kuruluş Yılı: 1971
Eyalet: Ren-Vestfalya
Web Sitesi: https://www.rwth-aachen.de/
Öğrenci sayısı: 10.000
Semester ücreti: Harç yoktur. 260 Eu Sosyal Harç

RWTH Aachen Üniversitesi; uzun adıyla Rheinisch Westfalische Technische Hochschule Aachen, Almanya’da bir teknik üniversitedir.
Almanya’nın Aachen şehrinde bulunan bu üniversite mühendislik bilimlerinin dışındaki dallarda da eğitim verir. Kurum özellikle makina, metalürji, elektrik-elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendislikleri ile kimya, fizik dallarında ün yapmıştır.[4][5] 2007 yılında DFG tarafından üstün Alman üniversiteleri (Universities of Excellence ) arasına katılmıştır.[6]

Aachen Üniversitesi The IDEA League, the TU 9, the Eurogio-University-Cooperation ALMA gibi uluslararası kuruluşlara üyedir.

1870 yılında Ruhr bölgesine maden mühendisi yetiştirmek için 32 öğretmen ve 223 öğrenci ile kurulmuştur. 1880 tarihinde teknik üniversite ünvanını alan RWTH Aachen I. Dünya Savaşı sırasında ciddi bir gerileme dönemi yaşamasına rağmen 1925-1932 yılları arasında yeniden toparlanmıştır.

1933-1945 yılları arasında Nazilerin baskısı altında bilimsel çalışmaları aksayan üniversite İkinci Dünya Savaşı sırasında Hollanda ve Belçika sınırlarına yakınlığı nedeniyle eğitimine bir yıl ara vermiştir.

Hizmet verdiğimiz diğer Almanya Üniversiteleri için tıklayınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit