Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi, dünya üniversite sıralaması arasında 12. sırada yer alır. Burada eğitim alarak moda endüstrisine yüksek kültürlü, deneyimli ve özgüvenli bir giriş yapma şansınız vardır. Okulun sağladığı imkanlar arasında moda dünyasının dev firmaları ile çalışma, bunların düzenledikleri şovlara katılma ve aynı zamanda üretimin gerçekleştirildiği, saha çalışmasının ön planda tutulduğu bir ortam bulunmaktadır. Burada eğitim alabileceğiniz bölümler;

BölümFırsatlarEğitim Alanları
Moda TasarımDev firmalarla çalışmaTasarım, Üretim, Saha Çalışması
Moda GazetecisiŞovlara katılmaGazetecilik, Moda Endüstrisi, Saha Çalışması
Moda PazarlamaDev firmalarla çalışmaPazarlama, Moda Endüstrisi, Saha Çalışması
Moda YönetimiDev firmalarla çalışma, Şovlara katılmaYönetim, Moda Endüstrisi, Saha Çalışması

Bu bölümler arasında seçim yaparken çalışma sahanızı, kişisel tercihlerinizi, iş yaşamında moda sektörünün hangi alanında faaliyet göstermek istediğinizi belirlemeniz yeterli! Bölümünüzden mezun olurken son derece kalifiye bir biçimde, rekabetin yüksek olduğu moda dünyasına adımınızı atabilirsiniz!

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi Sunduğu Bölümler

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi tarafından sunulan bölümlerin; Moda Tasarımı, Moda gazetecisi, Moda pazarlama ve Moda yönetimi gibi dallara ayrıldığından bahsetmiştik. Bunların her birinin eğitim içeriğini detaylandırarak yatkın olduğunuz alanı belirlemenize yardımcı olalım.

Moda Tasarımı

Moda tasarımı bölümünde eğitim alan bireyler üretim bandının tekstil departmanı ve baskı atölyelerinde görev alabilirler. Direkt olarak üretimi gerçekleştirilecek olan ürünlerin ön hazırlığına dair tüm teknik çizim ve tasarlama işlemleri bu alanda eğitim gören bireyler tarafından ele alınmaktadır.

Moda Gazetecisi

Moda alanında çıkarılan dergilerin hazırlanma, pazarlaması, tanıtımı, moda alanında fotoğraf çekimlerinin nasıl gerçekleştirildiği ve sektöre dair yazı yazma becerileri gibi eğitimler bu bölümde verilmektedir.

Moda Pazarlama

Moda alanında çıkarılan ürünlerin alıcıya ulaştırılması için gereken pazarlama faaliyetlerinde, reklamcılık gibi alanlarda, işin finansal boyutunun da katılarak eğitimin verildiği bir bölümdür.

Moda Yönetim

Sektörde ihtiyaç duyulan yöneticilik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için moda yönetimi alanında eğitim almış bireylere gereksinim duyulmaktadır.

Üretimin, hazır giyimin, tekstilin planlaması, pazarlaması, model tasarımları, bir koleksiyonun hazırlanması gibi sürece yönelik tüm işlemlerin profesyonel biçimde ele alınabilmesi için bu bölüm mezunları görev alır.

Üniversitenin Fiyatları Ve Kayıt Ücretleri

Almanya Moda Tasarim Enstitusu Universitesi Ucretleri

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümlerden birinde eğitim almak isteyen bireylerden talep edilen ücretler şu şekilde belirtilmiştir;

Üniversitenin Öğrencilere Sunduğu Fırsatlar

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi tarafından okulun öğrencilerine sunulmuş fırsatlar arasında;

Uluslararası Bağlantılar ve İşbirlikleri

Lisans ve yüksek lisans mezunları için Almanya Moda Enstitüsü Üniversitesi tarafından sunulan birçok imkan bulunmaktadır. Staj ve eğitim sürecinde birçok dünya markası ile bağlantı kurabilirsiniz. Bu markalar arasında moda sektörüne bir sanat olarak yaklaşan, tüm dünyanın giyimine yön veren devler bulunmaktadır.

Mezuniyet Sonrası Yüksek Lisans İmkanları

Mezuniyet sonrası Moda tasarımı, Moda iletişim, Moda Pazarlaması gibi alanlarda Milano’da yer alan Istituto Europeo di Design (IED) Üniversitesinde yüksek lisans yapılabilir. Burada lisans sürecinde alınan eğitime yeni bilgiler ve yaklaşımlar eklenerek bireyin kendini daha çok geliştirme imkanı sunulmaktadır. Tüm mezunlar diledikleri yüksek lisans bölümüne başvuru yapabilir ve kabul edilme şansları olukça yüksektir.

Lisans Imkanlari

IED dışında Londra UAL (Central Saint Martin), Parson NY, Paris IFA gibi dünyanın en iyi üniversiteleri tarafından sunulan yüksek lisans bölümlerine de başvuru yapılabilir. Kabul edilen öğrencilerin burs alma şansları da vardır.

UAL Üniversitesine başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler profesörlerinden final sınavı sonrasında tavsiye mektubu alarak referans ile kabul edilme şanslarını arttırma imkanlarını da ek olarak belirtelim.

Yurtdışında yüksek lisans içeriğimize bir göz atın!

Makedonya’da Moda Tasarımı Okumak

Makedonya’da moda tasarımı ve benzeri bölümlerde okumak bireyin kendini geliştirmesi ve oldukça güçlü bağlantılar kurarak iş yaşamına hazırlanması konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Alınan eğitim sonrası bireylerin Avrupa, Türkiye ve diğer pek çok yerde moda alanında faaliyet gösteren bir yerde güçlü bir CV sunarak iyi bir pozisyonda iş bulma şansları yükselir.

Makedonyada Üniversite hayatı ile ilgili detaylı bilgi için ilgili içeriğimizi ziyaret edin

Makedonya’da Moda Tasarım Üniversitesi Okumanın Avantajları

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi Tetova yerleşkesinde eğitim almanın birçok avantajı bulunur. Bunlar arasında;

Makedonya’da Öğrenci Yaşamı

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi Tetova yerleşkesinde eğitim almak isteyen öğrenciler Makedonya öğrenci hayatının nasıl olduğunu merak edebilir. Tetova kenti ülkenin başkenti Üsküp ve Manastır’dan sonraki 3. büyük şehirdir. Yarı karasal iklimin görüldüğü kentin havası ülkemizdeki İç Anadolu bölgesine biraz benzerlik göstermektedir. Kent 15. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Osmanlı İmparatorluğu topraklarında bulunmaktaydı. Nüfus özelliklerine bakıldığında kentte 2002 verilerine göre;

Makedonyada Ogrenci Yasami

Bu kentin sunduğu imkanlar arasında şunlar bulunur;

Yüksek Lisans Programları ve Ortak Üniversiteler

Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi öğrencileri lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra;

Bunun dışında Almanya Moda Tasarım Enstitüsü Üniversitesi eğitimini tamamlayan öğrenciler direkt olarak ortak üniversiteye kayıt yaptırmak istediklerinde tercihlerini Milano Istituto Europeo di Design (IED) Üniversitesi olarak yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Vize, okul kayıt işlemleri, konaklama süreci, tarafımızca sunulan imkanların neler olduğu, iş bulma süreci, oturma ve çalışma izni alma gibi tüm merak ettikleriniz hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden sizin için en uygun kanalı seçip bize ulaşabilirsiniz.