Diploma notu ile alan üniversiteler vardır. Genellikle yerleştirme sınavından yeterli puan alamayan öğrencilerin, yabancı uyrukluların ve liseyi yurt dışında okuyan Türk vatandaşlarının tercih ettiği ve araştırdıkları konudur. Peki diploma notu ile alan üniversiteler hangileridir?

Diploma Notuyla Üniversite

Birçok üniversite yös sınavı yapmaktadır ve üniversiteye başlarken yös puanı her zaman önceliklidir. Bazı üniversiteler yös sınavı yapmamaktadır ve  yös sınavı ile öğrenci kabul etmemektedir.Türkiye’de ki üniversiteye giriş sınavı olan ygs ve lys gibi diğer ülkelerde ki üniversiteye giriş sınavı puanları ve uluslararası diplomalar ile öğrenci alırlar. Bazı üniversitelerse yös sınavı yaparlar hem lise diploma puanı ile öğrenci kabul eder. Bu üniversitelerde her zaman kendi yaptıkları yös puanı önceliktir. Boş kalan kontenjanlara ise lise diploma notlarınız ile kabul ediyorlar. Sınavsız Türkiye lise diploması ve yurtdışı lise diploması ile kabul eden üniversiteler vardır bu üniversitelere başvuruda yös puanı öncelikli değildir.  Peki diploma notu ile alan üniversiteler hangileridir?

Lise Diplomasıyla Öğrenci Alan Üniversiteler

Diploma notu ile alan üniversiteler listesini meraklıları için araştırıp yukarıda yazdık. Daha detaylı bilgiyi üniversitelerin web sitelerinden öğrenebilirsiniz. 

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir