Balkan ülkelerinin sıcacık atmosferi, Türk yaşantısına yakınlığı ve coğrafik avantajı ile Türkiye’deki gençler eğitimde Bosna Hersek’i tercih ediyor. Bosna Hersek’te YÖK denkliği veren üniversitelerin de olması ülkeyi yurt dışı eğitim haritasında öne çıkarıyor. Peki, yurt dışında eğitim almak isteyen ancak kararsızlık yaşayan biri neden Bosna Hersek’te okumalı? İşte size 7 sebep; 

Üniversite denkliği

Bosna Hersek ile Türkiye arasında denklik anlaşması var. Bosna Hersek üniversite denkliği sayesinde öğrenciler mezun olduktan sonra hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde üniversite mezunu kabul ediliyor. Bu yönüyle Bosna’da eğitim almak çok avantajlı. 

3 dilde eğitim fırsatı

Boşnakça, Türkçe ve İngilizce. Tam üç dilde Bosna Hersek’te eğitim alabilirsiniz. Bosna üniversiteleri çok yönlü dil eğitimiyle Türk öğrencilerine yeni diller öğrenme fırsatı sunuyor. İngilizce eğitim tercih eden biri Bosna yaşamında Boşnakçayı da kısa sürede öğreniyor. 

Çalışma izni

Bosna Hersek’te üniversite okumak isteyenler okuldan arta kalan zamanlarda belli sürelerce çalışabiliyor. Bosna Hükümeti öğrencilere sınırlı sürede çalışma izni sağlayarak ülkedeki iş yaşamını deneyimlemelerine ve para kazanmalarına imkân tanıyor. 

Coğrafi yakınlık

Bosna ile Türkiye birbirine çok yakın iki ülke. İstanbul – Bosna arası uçuş süresi yalnızca 2 saat. Coğrafi yakınlık avantaj sayılıyor, öğrenciler ülkelerine yakın bir noktada daha konforlu bir eğitim alabiliyor. 

Kültürel yaşam

Bosna Hersek kültürel zenginliğiyle biliniyor. Yalnızca Mostar Köprüsü ve düzenlenen etkinlikler bile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler bir yandan üniversite yaşamını deneyimlerken diğer yandan Bosna kültürüne yakından şahitlik ediyor. 

Doğal şehir hayatı

Bosna doğal güzelliklerini ve tarihini koruyabilmiş bir ülke. Başkentten diğer kentlere kadar her yerde ilgi çekici doğal güzellikler bulmak mümkün. Doğanın yeşil iklimi Türk öğrencileri mest ediyor, öğrenciler şehrin büyüsüne kapılıyor. 

Avrupa ülkelerine yakınlık

Bosna Hersek’te okurken vize ya da vizesiz şekilde komşu ülkeleri ziyaret etmek mümkün. Çoğu öğrenci hafta sonlarını ve tatillerini yeni yerler keşfetmek için değerlendiriyor. Bosna Hersek’te üniversite okumak öğrencilere seyahat anlamında birçok kapı açıyor.

Bosna Hersek Üniversite Kaydı için Bizi Arayın

Sata Eğitim Koçluğu, şahane bir yurt dışı eğitim yolculuğu için profesyonel tecrübesiyle Bosna Hersek üniversitelerini sizin için mercek altına alıyor. Her yıl binlerce öğrenciyi yetiştirdiğimiz Bosna üniversiteleri, bu yıl sizi bekliyor. Denklik veren Bosna üniversitelerinde nitelikli bölümlerde sınavsız üniversite okuma şansı imkânsız değil. En uygun yurt dışı eğitim ücretleri fırsatlarını kaçırmamak için bizimle iletişime geçin, şansınızı kendiniz yaratın.