Diyarbakır Özel Üniversite, üniversite öğrencisi olmak her gencin hayalidir. Özellikle küçük yaşlardan itibaren sorulan “büyüyünce ne olacaksın” sorusuna her çocuğun mutlaka bir cevabı vardır. Lise çağları genel olarak en güzel yıllar dense de aslında en güzel yıllar üniversite zamanlarıdır. Bunun en büyük sebepleri ise şehir dışında okuyan öğrencilerin verdiği hayat mücadelesi, tek başına kalmak ve konfor alanından uzaklaşmaktır. Bunun bireyler içinde ilk zamanlar ne kadar gergin ve zor anlar olsa da aslında gelecekte onlar için de oldukça keyif verici bir anı olarak kalacaktır.

Diyarbakır Özel Üniversite ilk olarak Selahaddin Eyyubi Üniversitesi adı ile vakıf üniversitesi kuruldu. Diyarbakır’da bugüne kadar devlet üniversitesi dışında vakıf üniversitesi girişimi olmamıştı. Üniversite bünyesinde olan fakülteler, meslek yüksek okulu ve enstitüler;

Diyarbakır Özel Üniversite yerel diller enstitüsünde Kurmanci, Zazaki, Sorani konularında proje geliştirmeleri yapılacaktır.

Diyarbakır için oldukça olumlu bir adım olan vakıf üniversitesinin kurulması, o bölgenin kalkınmasına da oldukça katkı sağlar. Kentin öğrenci bölgesi olması için yapılan çalışmalarda ilk atılan adım vakıf üniversitesinin kurulmasıdır.

Evrensel değerleri göz önünde bulunduran üniversitenin asıl amacı yerel değerlerden kopmadan evresele yükselmek. Yerel değerlerin unutulması demek, geçmişin de unutulması demek olduğuna inanan yönetim kurulu bu bağlamda projeler yapacaklar.

Yeni Üniversite, Yeni Hayaller

Diyarbakır Özel Üniversite kentin merkezinde olan ve öğrencinin sosyal hayattan uzak kalmadan eğitim hayatına devam etmesini sağlayan konuma yapılmıştır. Diyarbakır’ı öğrenci kenti yapmak ve yeni nesli o tarafa çekmek için eğitim dünyasında yeni dalgalar oluşturmak amacı ile kurulan üniversite 2013 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlamış 2016 yılında OHAL durumundan dolayı kapanmıştır.

Kente yeni bir soluk getiren üniversitenin eğitimi oldukça kaliteli olsa da 2016 yılında her şey bitmiş oldu. Öğrencilerin mağdur edilmemesi adına tüm öğrenciler Dicle Üniversitesi’ne nakil edildi.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir