Eğitim danışmanlığı açmak için gerekli şartlar nelerdir? Eğitim danışmanlığı açmak için gerekli şartlar ve gerekli belgeler nelerdir? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını vereceğiz. Son dönemlerde eğitim danışmanlığı, öğrenci koçluğu gibi meslekler çok fazla insanın danıştığı meslek grupları haline geldi. Özellikle sınav stresi yaşayan ve ya eğitim hayatlarında problemler yaşayan öğrencilerin velileri bu eğitim danışmanlığı bulunan kurumları tercih etmekte. Eğitim danışmanlığı açmak için gerekli şartlar nelermiş bakmadan önce eğitim danışmanlığı – öğrenci koçluğu neymiş ona bakalım.

Eğitim Danışmanlığı – Öğrenci Koçluğu Nedir?

Eğitim danışmanlığı ve ya bir diğer adı ile öğrenci koçluğu yeni neslin ihtiyaç duyduğu konulardan biri. Birçok öğrenci ders çalışırken, sınava girerken, tercih dönemlerine geldiğinde kısaca eğitim hayatları ile ilgili konularda büyük kafa karışıklıkları ve tedirginlikler yaşayabiliyor. İşte bu ve bunun gibi sorunları çözen kişiler eğitim danışmanları bir diğer adı ile öğrenci koçlarıdır. İşte öğrenci koçları ve eğitim danışmanlarının öğrenci üzerinde ki etkileri;

Eğitim Danışmanlığı Kurumu Nasıl Açılır?

Eğitim danışmanlığı açmak için gerekli şartlar, öğrenci koçluğu merkezi ve ya diğer adı ile eğitim danışmanlığı merkezi açmak için öncelikle öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikasına sahip olmanız gerekmekte. Öğrenci koçluğu sertifikanızı üniversite onaylı almanız mecburidir çünkü milli eğitim bakanlığının böyle bir eğitimi yoktur. Sertifikanızı üniversite onaylı aldığınız takdirde hiç bir şekilde geçerlilik sorunu yaşamazsınız. Öğrenci koçluğu eğitimini dernek ve federasyonlardan almış olanlara güvenmemekte fayda vardır. Aldıkları eğitim içeriklerinin üniversite ya da MEB müfredatına uygun olmadığını bilin.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir