Türkiye Barolar Birliği’nin hukuk eğitimi ve öğretimdeki standartları ve kaliteyi belirlemek amacı ile başlattığı En İyi Hukuk Fakülteleri Ekşi “ölçme ve değerlendirme” çalışmaları artık sonuçlandı. Ülkemizdeki hukuk fakültesinin dekanlarının katılımı ile yürütülen çalışma ortalama 3 yıl sürdü. Türkiye’de toplam 73 hukuk fakültesi var ve bu çalışmaya 53 fakülte katıldı. Çalışmanın sonuçlarını yayınladığımız listede ilk sıraları devlet üniversiteleri aldı.

En İyi Hukuk Fakülteleri Ekşi bir hukuk fakültesinin hangi asgari standartları taşıması gerektiğine dair ölçütler belirlendi. Çalışmaya YÖK Başkanlığında son verildi. Akademik kadro, kütüphane olanakları, eğitim ve öğretim faaliyetleri gibi kriterlerin baz alındığı değerlendirme formu, Türkiye’de aktif olarak eğitim veren tüm hukuk fakültelerine gönderildi. Verilen cevaplar doğrultusunda en iyiler listesi oluşturuldu.

Değerlendirme Çalışmalarının Sonuçlarına Göre Türkiye’nin En İyi Hukuk Fakülteleri

Değerlendirmeye giren 53 üniversiteden ilk 10 belirlendi. Adalet sınırları içerisinde yapılan bu çalışma ciddi anlamda tempolu bir süreç içerisinden geçerek hazırlandı. Değerlendirme çalışmasının her detayı ayrı düşünülmüştür. İşte üniversiteler;

Ekşi Sözlük Kullanıcılarının Bu Konu Hakkında Yorumları

En İyi Hukuk Fakülteleri Ekşi kullanıcıları bu listeden genel anlamda memnun. İstanbul Üniversitesi için neredeyse herkes hemfikir. Hele ki üniversitede okuyan öğrenci memnuniyeti oldukça fazla. Öğrenciye özellikle avukat olursa, kullanacağı pratik zekayı kazandırma konusunda oldukça iyi bir üniversite olduğunu savunan öğrenciler akademik kadrodan da oldukça memnunlar.

Genel itibar ile vakıf üniversitelerinin fazla abartıldığını ve devlet üniversitelerindeki eğitimin daha iyi olduğunu savunan En İyi Hukuk Fakülteleri Ekşi kullanıcıları bu bağlamda listenin devlet üniversitelerinden oluşmasını daha çok sevmişler. 

Galatasaray Üniversitesi’nin de oldukça kaliteli olduğunu savunan öğrenciler sıralamada daha yukarıda olması gerektiğine kanaat getiriyorlar. Marmara Üniversitesi içinse yorumlar pek iç acıcı değil.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir