Makedonya da Eğitim seviyesi oldukça kaliteli ve disiplinlidir. Makedonya’da üniversite kazanmak için zorlu eğitim şartlarına tabii tutulmak ve sabahlara kadar kitap başında test çözmek zorunda değilsiniz. Sadece lise diploması ile Makedonya’da bir üniversiteye kayıt olabilir ve dilediğiniz bölüme girebilirsiniz. Tercih tamamen size ait. İsteyen öğrenciler ÖSYM’nin üniversite sınavlarına girerek tercih kılavuzundan puanınızın uygun olduğu bölümleri tercih ederek direkt olarak başlayabilirsiniz.

Makedonya’da üniversite okumak için sadece lise diploması ile kayıt yaptırmanız yeterlidir. Böylelikle sınava girmek zorunda kalmadan üniversiteli olabilir ve eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Özel öğrenci statüsü ile giriş yapacağınız üniversitede eğitimde seviyenizi kanıtladıktan sonra %100 burs alma imkanınız vardır. Hiçbir şekilde öğrenci ayırt etmeksizin %100 burs alabilir ve Makedonya da Eğitim hayatınızı ücretsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Makedonya’da Okumak İçin Hazırlık Okumak Şart Mı?

Makedonya da Eğitim almak isteyen bireylerin en çok sordukları soru hazırlık sınıfı ile ilgilidir. Üniversite kaydınızı yaptırdıktan sonra İngilizce yeterlilik sınavına tabii tutulan öğrenciler, yeterli seviyede bir puan aldıkları takdirde İngilizce hazırlık sınıfı okumak zorunda değiller fakat eğer o sınavdan iyi bir puan çıkaramazlar ise direkt olarak hazırlık sınıfından başlarlar. Bunun temel nedeni ise tüm derslerin eğitim dili İngilizcedir. Öğrencilerin dersten verim alabilmeleri ve tam öğrenme sağlayabilmeleri adına belirli bir seviyede İngilizceye sahip olmaları gerekir. bu nedenle sınavı geçen öğrencilerin hazırlık okumalarına ihtiyaç yoktur.

Makedonya Denklik Belgesi Veriyor mu?

Makedonya da Eğitim alan öğrencilerin bu konuda avantajı oldukça yüksektir. Makedonya’da ki tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınır ve bilinir olduğu için YÖK denklik belgesi verir. Bu durum öğrenci yurtdışında üniversite okusa bile kariyer hayatını Türkiye’de geçirmek istediklerinde sadece YÖK’ün yaptığı sınava girerek yeterli puan alıp belgesini onaylatması gerekir.

YÖK denkliği oldukça önemlidir. Köklü bir üniversitede eğitim alsanız bile eğer YÖK denklik belgesi vermiyorsa Türkiye sizin akademi hayatınızı tanımayacak ve yaptığınız tüm çalışmalar sayılmayacaktır. Bu nedenle yurtdışında üniversite araştırması yapmadan önce bu noktaya özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir