Makedonya telefon fiyatları veya yurtdışı telefon fiyatları denilince hemen akıllara oldukça uygun fiyatlar gelmesi çok normal. Ama artık günümüzde döviz kurlarının farkından dolayı alım gücü de eskisi gibi değil. Yine de yurtdışından gelen birçok telefon ülkemize göre daha uygun fiyatlı olabiliyor. Farklı ülkeden, kendi ülkemize getirilen telefonlar pasaport ettirilerek burada kullanıma uygun hale gelebiliyor.

Türkiye’de teknoloji her geçen gün pahalılığı artarken Makedonya telefon fiyatları uygun mudur sorusu sorulmaya başlanıyor. Türkiye mi pahalı yoksa artık teknoloji mi çok pahalı sorusuna cevap verdiğimiz yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı telefon fiyatları mı daha pahalı yoksa Türkiye telefon fiyatları mı?

Ülkede artık birçok sektör gibi teknolojiye de ulaşım imkanı pahalılıktan dolayı git gide zor bir hale geliyor. Dolar ve diğer döviz kurlarının artışı ve vergilerden kaynaklı artışlar yüzünden insanların diledikleri teknoloji ürününe ulaşması imkansız hale gelebiliyor. Durum böyle olunca akla ilk gelen soru sadece Türkiye mi böyle yoksa genel olarak tüm ülkelerde teknoloji pahalı mı?

Teknoloji markaları, tüm dünya genelinde genel olarak uygun fiyatlı ürünler sunarken bazı ülkelerde bu durum oldukça pahalı segmentte halka sunulmaktadır.

Makedonya’dan Telefon Getirmek Mantıklı Mı?

Makedonya Telefon Fiyatları genel olarak Türkiye telefon fiyatlarından daha uygun olduğunu kabul edebiliriz. Fakat 2021 yılı vergilendirmesine göre telefonu Türkiye’de kullanmak için pasaport parasını da bütçemize dahil edersek fiyatlar yine aynı noktaya çıkmıyor mu?

Kazançlı alışveriş yapmak herkesin arzuladığı bir durumdur. Özellikle teknoloji ürünlerinde bu oldukça fazladır. Makedonya Telefon Fiyatları Türkiye’ye göre vergilendirmesi, CIF değeri, mali yükümlülüğü daha azdır. Bu yüzden oradan telefon almak daha uyguna gelecektir. Ancak telefon pasaport fiyatlarını da hesaba eklemeyi unutmamalısınız. Aksi halde yapacağınız alışverişin karlı mı yoksa zararlı mı olduğunu fark edemezsiniz.

Makedonya’nın bu denli uygun fiyatlı olması ve kur farkının çok çok düşük seviyede olması teknoloji konusunda oldukça iyidir. Ortalama Makedonya Dinarına göre 20.000 MKD olan bir telefonun fiyatı Türkiye kuruna çevirdiğimizde 2,800 TL yapar. Günümüz koşullarında iyi bir telefon için oldukça uygun fiyattır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir