30 yaş üstüne sınavsız üniversite, Milli eğitim kurumu yöneticilerinin toplantısında “sil baştan” yeni yasa sinyali ile bu yeni uygulamayı yürülüğe koydu. Bu sunulan yeni yasa ile birlikte 30 yaşından sonra dileyenler sınavsız bir şekilde üniversitede eğitim almaları mümkün olacaktır. Böylece eğitim fırsatını tekrar değerlendirmek isteyen adaylar için geniş bir iş olanağı kapısı açılmış olmuştur. 30 yaş üstüne sınavsız üniversite okuyarak mesleklerinin yönünü başka tarafa da çevirebilirler.

30 yaş üstüne sınavsız üniversite özellikle balkan üniversiteleri olarak yer alan Makedonya’da Türkçe eğitim veren üniversiteleri arasından sınavsız bir şekilde seçim yapma  ve eğitimi alma imkânınız bulunur. Birçok yönden avantajı bulunan balkan ülkelerinde eğitim almak ayrıca bu 30 yaş üstüne sınavsız üniversite uygulaması ile daha avantajlı bir seçenek haline gelmiştir.

Makedonya’da bu uygulamayla eğitim için fırsat sunan üniversiteler

Fon üniversitesi, uluslar arası struga üniversitesi, uluslararası vizyon üniversitesidir. Buradaki bölümlerden istediğnizi seçerek eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. 30 yaş sınavsız üniversite aynı zamanda çalışma fırsatı sunarak uzaktan eğitim ile de mümkün olmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim yerine, örgün eğitim alacaksanız Makedonya’daki üniversiteleri değerlendirmenizi öneririz.

Makedonya’da okumanın avantajları

Makedonya’da okumak size birçok açıdan avantaj ve kolaylık sağlar. Ülkemizle olan benzerliği ile sizi zorlamayacaktır. Burada hem kültürel bir benzerlik bulunur hem de mesafe olarak bize oldukça yakın bir ülkedir. Bu nedenle ulaşım konusunda da sıkıntı yaşamadan gidip gelebilirsiniz. Ayrıca yurtdışı eğitimlerinde sorun yaşatan birkaç durumdan biri de yabancı dil konusudur. Makedonya üniversitelerinde size Türkçe eğitim imkanı da tanınır. Eğitim dili Türkçe olan bölümler bulunur. Yurt seçeneklerinin yanı sıra apart evler ve kiralık evler vardır. Şehre göre değişen fiyatları ile bütçenize uygun bir seçim yapmanız mümkündür. Ayrıca gelişiminiz için üniversite okurken ek ders ile yabancı dil eğitimi de almanız mümkün. Bu gibi birçok fırsat ve kolaylıkları ile öğrencilerin yanında olan bir ülkedir. Eskiye dayanan tarihi yakınlığımız ile yabancı öğrencilerine oldukça kibar ve hoşgörülü davranırlar. Burada oldukça güzel bir deneyim kazanacaksınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir