Aibu Akademik Takvim, Uluslararası Balkan Üniversitesi akademik takvimi öğrencilerin sistem içerisinde planlı olmasını sağlayan bu yüzden her yıl düzenli olarak üzerinde çalışılmış akademik takvimi öğrencilere sunmaktadır.

Aibu Akademik Takvim içeriğinde üniversitenin ders başlangıç ve bitiş tarihleri, vize ve final tarihleri, bütünleme tarihleri, dönemlik derslerin başlangıcı ve sınavları yani öğrencinin akademi ile alakalı ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler akademik takvimde bulunmaktadır.

Bir planlama aracı olan akademik takvim, düzenli bir şekilde uygulanması gereken programı belirtmektedir. Öğrenci bu takvime uymak zorundadır. Aksi takdirde devamsızlıktan dolayı dersten kalabilir veya sınıf tekrarına düşebilir. Akademik takvim, kurul tarafından yapılır ve her yıl düzenli olarak internet sitesinde yayınlanır.

Öğrencinin akademi hayatını planlayabilmesi ve o tarihlere uygun hareket edebilmesi için ihtiyaç gereği tüm bilgiler paylaşılmak zorundadır.

Aibu Akademik Takvim İçeriğinde Neler Vardır?

Uluslararası Balkan Üniversitesi Aibu Akademik Takvim içeriği sadece eğitim içeriğinden oluşmamaktadır. Aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerin de içinde olduğu bu takvim ile öğrenciler zamanlarını planlamakta ve ona göre aksiyon almaktadır.

Sadece öğrenci için önem arz etmeyen akademik takvim aynı zamanda akademisyenlerin de hayatlarını planlamasını ve aksiyon almasını sağlamaktadır. O tarihler bir kere onaylandıktan sonra üniversite, ülke ve dünyada herhangi bir sıkıntı olmadığı müddetçe tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, gelişmiş kalite standartlarının yanında aynı zamanda sosyal yaşamda da aynı seviyede gelişmiştir. Konserler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler ve akışlar, müzik festivalleri, spor faaliyetleri ve daha nicelerinin bulunduğu, özellikle bahar aylarında coşku ile geçilen eğlence günleri de dahil olmak üzere hepsi akademik takvimde yer almaktadır.

Okullar daha açılmadan gün gün belirlenen takvim, itina ile üzerinde çalışılmış olup hem öğrencinin hem de akademisyenin çıkarları göz edilerek hazırlanmıştır. Bir taraf bir taraftan üstün gelmemektedir. Bu noktada adaletli davranarak, her iki tarafın da eğitim alıp vermeye ihtiyacı olduğu gibi eğlenmeye de ihtiyacı olduğunu vurgulamaktadır. Birçok üniversitede böyle bir düşüncenin olmadığını varsayarsak Uluslararası Balkan Üniversitesi her konuda farklıdır diyebiliriz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir