Aibu Yüksek Lisans Akademik Takvim, Uluslararası Balkan Üniversitesi akademik takvimi yüksek lisans öğrencilerinin sistemin içerisinde planlı olmasını sağlayan ve okul hareketlerini bu takvime göre öğrenen öğrenciler ve akademisyenler için her yıl düzenli olarak üzerinde çalışılmış akademik takvim sunulmaktadır.

Aibu Yüksek Lisans Akademik Takvim içeriğinde üniversitenin yüksek lisans başvuru tarihleri, harç tarihleri, mülakat sonuçları, kazananların açıklanması, kayıt alma, ders içerikleri, sınav tarihleri ve sonuçları, danışman onayları ile ilgili yüksek lisans öğrencisinin akademi anlamında ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler ayrıntılı bir şekilde öğreneceği bir sistemdir.

Bir planlama aracı olan akademik takvim, düzenli bir şekilde uygulanması gereken programı belirtmektedir. Öğrenci bu takvime uymak zorundadır. Aksi takdirde başvuru tarihlerini kaçırabilir, dersleri kaçırabilir veya sınav takibi yapamayabilir. Bu takipsizliğin sonucu maalesef ki pek iyi sonuçlar diyemeyiz. Bu noktada öğrenci hak ve sorumluluklarına tutunmalı ve planlı hareket etmelidir.  

Yüksek lisans öğrencisinin akademi hayatını planlayabilmesi ve o tarihlere uygun hareket edebilmesi için ihtiyaç gereği tüm bilgiler sistemde paylaşılmak zorundadır.

Aibu Yüksek Lisans Akademik Takvim İçeriğinde Neler Vardır?

Uluslararası Balkan Üniversitesi Aibu Yüksek Lisans Akademik Takvim içeriği sadece eğitim içeriğinden oluşmamaktadır. Aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerin de içinde olduğu bu takvim ile öğrenciler zamanlarını planlamakta ve ona göre aksiyon almaktadır.

Sadece öğrenci için önem arz etmeyen akademik takvim aynı zamanda akademisyenlerin de hayatlarını planlamasını ve aksiyon almasını sağlamaktadır. O tarihler bir kere onaylandıktan sonra üniversite, ülke ve dünyada herhangi bir sıkıntı olmadığı müddetçe tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Okullar daha açılmadan gün gün belirlenen takvim, itina ile üzerinde çalışılmış olup hem yüksek lisans öğrencisinin hem de akademisyenin çıkarları göz edilerek hazırlanmıştır. Bir taraf bir taraftan üstün gelmemektedir. Bu noktada adaletli davranarak, her iki tarafın da eğitim alıp vermeye ihtiyacı olduğu gibi bilgi almaya da ihtiyacı olduğunu vurgulamaktadır. Birçok üniversitede böyle bir düşüncenin olmadığını varsayarsak Uluslararası Balkan Üniversitesi her konuda farklıdır diyebiliriz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir