Aibu Hangi Üniversite Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir. Balkanların merkezi başkent Üsküp’te yer alan 2006 yılından günümüze ulaşan eğitim faaliyeti ile Makedonya’nın ilk metropol üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Şehrin güzelliklerinin tam ortasında Türkiye’ye ve Avrupa’ya yakın bölgede olan Makedonya, son yıllarda eğitim kalitesi ile kendisinden çok söz ettirmiştir.

Günümüzde bireylerin meslek istekleri, kariyer hayalleri maalesef ki birçok noktada tamamlanamamakta veya eksik kalmaktadır. Bunun en temel sebeplerinden biri de zorlu eğitim şartlarında üniversitenin yeterlilik puanını alamamasından kaynaklanmaktadır. Aibu Hangi Üniversite öğrencilerin dilinden anlayan bir üniversitedir. Okulu kazanma kavramını hayatından çıkararak öğrencinin sadece liseden mezun olması yeter koşulu ile kayıt yaptırarak lisans hayatına başlayabilir. 2014 yılından itibaren ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilerin tercih hakkı ile de gelmesini sağlamıştır. Dileyen öğrenci sınava girerek puanlı bir şekilde gelsin, dileyen öğrenci de lise diploması ile kayıt yaptırsın. Her anlamda öğrenciye destek olan üniversitenin eğitim ücretleri de birçok Türkiye ve Avrupa’daki vakıf üniversitesine göre uygun fiyatlıdır. Ayrıca %100 burs imkanı ile öğrenciye maddi anlamda zorluk çıkarmadan eğitim hayatını tamamlama şansı da verir.

Aibu Hangi Üniversite ve Eğitimi Nasıl?

Aibu Hangi Üniversite Makedonya’da yer alan eğitim kalitesi yüksek bir devlet üniversitesidir. Avrupa eğitim standartları ile aynı seviyede olan, deneyim sahibi akademi personeli ile öğrencilerin bilgi ve kültür düzeylerini arttırarak tam donanımlı bir şekilde eğitim almaları için faaliyet yürüten öğrenci merkezli bir üniversitedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi kısacası Aibu, çok kültürlü yapısı ile de meşhurdur. Dünyanın birçok ülkesinden eğitim almak için bu üniversiteyi tercih eden öğrencilerle aynı okulda okumak, sosyo – kültürel açıdan bireyleri çok geliştiren bir nokta haline gelmiştir. Okulun öğrencilere sağladığı imkanlar doğrultusunda Erasmus ve Mevlana gibi değişim programlarına sahip olup her öğrencinin katılmasına olanak sağlar. Bu sayede bireyler hayatlarının bir bölümünü farklı ülkede, yeni kültür, yeni arkadaşlar ve başka bakış açıları ile dolu eğitim anlayışına sahip eğitmenlerden ders alabilme imkanına sahip olurlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir