Amerika dil okulları ekşi konulu yazımıza hoş geldiniz. Yurtdışında dil eğitimi almak herkes için büyük bir istek. Bu konuda araştırmalar yapan insanların yolu pek tabi ilk olarak Amerika’ya çıkmakta. Yurtdışında dil eğitimi bireylere pek çok açıdan avantaj sağlamakta. Hem kariyer hem bireysel hem gelecek açısından yurtdışında dil okumak büyük bir detay olarak görülmekte. Amerika dil okulları ekşi konusuna gelecek olursak pek tabi Amerika’da pek çok dil okulu bulunmakta. Amerika dil okulları ekşi konusuna gelmeden önce sizlere Amerika hakkında bilgiler verelim.

Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Bilgiler

Amerika dil okulları ekşi konusuna değinmeden önce sizlere Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgiler vermek isteriz.

Amerika Birleşik Devletleri, yaygın ismiyle Birleşik Devletler veya gayri resmî ismi ile Amerika çoğunlukla orta Kuzey Amerika’da, Kanada ve Meksika arasında bulunan, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan, federal anayasal cumhuriyet ile yönetilen bir ülke. Yeryüzünün, 9,8 milyon km2 (3,8 milyon sq mi) yüz ölçümü ile üçüncü veya dördüncü en büyük ülkesidir. 328 milyonu aşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi konumundadır. İklim olarak sürekli değişkenlik gösteren bir iklime sahiptir. Siyasi olarak Amerika Birleşik Devletleri; 50 eyaletten meydana gelen bir federal ulustur. Ulusal hükûmetin merkezi, District of Columbia’dır. Anayasa, ulusal hükûmetin bünyesinin ana unsurlarını tespit eder. Yetkileri ile faaliyetlerini belirler. Kendine has anayasa ve yetkilere sahip olan her eyalet de öteki işlerden sorumludur. Her eyalet; yönetim bakımından şehir, kasaba, nahiye ve köylere ayrılmıştır. Her eyaletin seçimle gelmiş kendi valisi bulunmaktadır. Ülke pek çok etnik gruba sahiptir. Bu etnik gruplar ise;

Amerika Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Amerika’da dil eğitimi alınabilecek pek çok eyalet vardır. Bu eyaletler ise şunlardır;

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir