Azerbaycan okulları genellikle en çok Türk öğrenciler tarafından bu kadar merak ediliyor. Çünkü genelde Türkiye’deki özel üniversitelerin ücretlerinin Azerbaycan’daki üniversitelerden daha fazla olduğu biliniyor. Örneğin Azerbaycan okulları ortalama 3 – 4 bin $ iken Türkiye’de 60 ile 80 bin TL arasında bir ücret ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de öğrencilerin üniversiteye geçiş sisteminde zorlanması, özel üniversitelerin eğitim ücretlerinin yüksek olması ve yabancı dil öğrenmenin artık bir tercihten çıkıp gereklilik haline gelmesiyle yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ancak Türk lirası ile yaşanan kur farkından dolayı öğrenciler ve aileler daha ekonomik alternatiflere yönelmiş ve ABD, İngiltere, Avustralya veya Avrupa ülkelerinden ziyade Türkiye’ye komşu olan ülkelere daha çok ilgi duymaya başlamıştır. Azerbaycan okulları Türk özel üniversiteleri ile karşılaştırdığımızda Azerbaycan çok daha ekonomik oluyor.

Azerbaycan’da Bulunan Üniversiteler


Azerbaycan okulları
hakkında sizler için araştırma yaptık. Aşağıda bulabilirsiniz. 2020 itibarıyla Bakü’de ve bölgelerde üniversiteler de dâhil olmak üzere 61 yükseköğretim kurumu bulunmaktadır. Bu Azerbaycan için çok iyi bir durumdur. Batı Üniversitesi
Bakü Asya Üniversitesi
Bilim ve Eğitim Merkezi Tefekkür Üniversitesi
Azerbaycan Üniversitesi
Kafkas Üniversitesi
Hazar Üniversitesi
Odlar Yurdu Üniversitesi
Bakü Avrasya Üniversitesi
Bakü Kızlar Üniversitesi
Azerbaycan Kooperasiya Üniversitesi
Bakü İş ve Ticaret Üniversitesi
Sosyal Siyasi Üniversite
Nahçıvan Özel Üniversitesi
Çalışma ve Sosyal İlişkiler Akademisi
Bakü İslam Üniversitesi
ADA Üniversitesi
Azerbaycan Turizm ve İşletme Üniversitesi
Azerbaycan Teknik Üniversitesi
Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi
Azerbaycan Diller Üniversitesi
Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Eğitim ve Konaklama


Azerbaycan okulları
yurtlar uygun olsa da öğrenci her ihtiyaçlarını karşılamada 440-500 Dolar aylık gideri olabilmektedir. Azerbaycan’da ev kiraları 300 ile 600 dolar arasında arkadaşlarınız ile 3-5 kişilik evde kalındığı takdirde harcamalarınıza yansıyacaktır. Azerbaycan eğitim Azerbaycan’da eğitim yurtlar kitap, kırtasiye, yeme, içme aylık harcamalarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz azami 300 dolar kadar tutar. Bu programa yerleştirilen öğrenciler Azerbaycan Tahsil Nazırlığı’nın Türkiye’ye tahsis ettiği burs kontenjanından yararlanabilecektir. Burs kavramı, genellikle öğrenim ücreti alınmaması anlamı taşımaktadır. Bazı öğrenciler için bu durum çok iyi olmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir