Azerbaycan özel üniversiteleri isimleri nelerdir? Azerbaycan özel üniversiteleri ücretleri nasıl? Azerbaycan özel üniversiteleri denklik sağlıyor mu? Bu ve bunlar gibi soruların öğrencilerin araştırdıkları soru başlıkları. Ülkemizde ki çoğu öğrenci artık eğitimini yurtdışında tamamlamak istiyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri pek tabi öğrencilerin iyi bir kariyer sahibi olmak istemeleri ve ülkemizde ki özel üniversitelerin neredeyse yurtdışında alınacak eğitim masrafları ile aynı tutarda olması. Azerbaycan üniversiteleri Türk öğrenciler tarafından fazlaca tercih ediliyor. Bu tercihin sebeplerinden en önemlisi ülkenin bize yakın olması ve kardeş ülke olması durumu. Azerbaycan’ı tercih eden öğrenciler eğitim hayatları boyunca başka bir ülkede olacaklarından daha rahat ve güvende hissediyorlar.

Denklik Bulunan Azerbaycan Üniversiteleri

Öğrencilerin yurtdışında bir eğitime karar verdiği zaman ilk düşünceleri hangi okulda okuyacakları. Azerbaycan’da okumaya karar veren bir öğrenci için Azerbaycan’da ki en iyi üniversitelerin YÖK tarafından denkliği bulunması çok büyük bir avantaj oluyor. O halde sizlere denklik bulunan Azerbaycan özel üniversiteleri hangileriymiş söyleyelim.

Azerbaycan Türkiye Arası Ulaşım

Azerbaycan özel üniversiteleri hakkında bilgi edinen öğrencilerin bir diğer önemli merakı Azerbaycan Türkiye arası ulaşımın nasıl olduğu. Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması bulunmuyor. Azerbaycan’a gelen Türk vatandaşlar Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler. Bu nedenle Azerbaycan’a kara yoluyla gelecek Türk vatandaşların vizelerini Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir. Azerbaycan’da otobüs ve uçak seçenekleri ile ulaşmak mümkün. Uçak tercih edenler için İstanbul – Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürmekte. Ankara – Bakü arasındaki yolculuk süresi ise 2 saat. Otobüs ile gitmek ise yaklaşık 34 saat sürmekte.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir