Balkanlar Nerede? Hangi ülkeleri kapsar? En güzel mevsimi hangisi? Yaşam standartları nasıl? Gibi sorular en çok merak edilen sorular arasındadır. Sırasıyla bütün merakınızı giderecek yazıyı okumaya devam edin.

Balkanlar Nerede Avrupa’nın güney kıyılarında olan bölgeye verilmiş isimdir. Birkaç ülkeyi içinde barındırarak Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Bosna- Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Romanya ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu ülkeleri kapsamaktadır.

Balkanlarda ülkelerin yerleşimine göre iklimler de ona göre değişiklik göstermektedir. Genellikle hafif yağışlı, ılıman bir iklime sahip olan Balkan ülkelerinin bazılarında kış çetin geçer. Özellikle Bulgaristan’da ortalama 1 metre kar görebilirsiniz.

Özellikle Makedonya ve Türkiye’nin hem iklim hem de tarihi geçmişten dolayı yapı olarak benzemektedir. Makedonya eğitim konusunda Balkanlarda yeni bir çağ açarak tüm Avrupa’ya Balkanlar Nerede dedirtmiştir. Tüm dünya üniversitelerinin bir anda gözünü o yöne çevirmesi ve Makedonya eğitim sistemi sayesinde birçok noktada Balkanlara öncü olması da yaşanılan mutluluk ve gurur kaynağıdır. Ayrıca 2014 yılından beri de Türkiye ve Avrupa tarafından tanınır olması da öğrenci için rahatlık sağlamaktadır.

Yedi Ülke Tek Yürek Büyük Balkanlar Nerede?

İnsanı en mutlu eden şeylerin başında yeni yerler keşfetmek gelir. Balkanlar hep gözyaşı ve savaş ile anılmış bir bölgedir. Ama artık durum tam tersine dönerek geleceğe umutla, mutlulukla ve yeni dünyaya çevirerek birçok şeyi geçmişte bırakıp sağlam adımlarla yürümeye başladılar.

Özellikle eğitimde o kadar yolu temkinli, sağlam ve bir o kadar da hızlı kat ettiklerine inanmak oldukça güç gelecek ama Balkanların azmi asla bitmiyor. Asla savaşçı ruhları yenik düşmüyor içindeki öğrenme ateşine.

Bireyler Balkanları ziyaret ettiğinde hiçbir zaman çok uzağa gitmiş hissine kapılmazlar. Her zaman sağda solda Türkiye’yi anımsatacak bir nokta gözlerine çarpacaktır. Bu yüzden yedi ülke yek yürek diyorlar Balkan coğrafyasına.

Büyük bölge olmamasına rağmen çok sayıda yabancı öğrenci ve turist ağırlayan ülke doğal güzellikleri, yüksek yaşam standartları ve uygun fiyatlı yaşan süreceğiniz bir coğrafyadır. Doğasıyla sizi kendisine hayran bırakacağına biz eminiz!

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir