Doktorluk okumak için çok çalışmalısınız. Gecenizi gündüzünüze katacak ve tabiri caizse inekleyeceksiniz. Tıp kazandıktan sonra 6 sene daha ineklemeniz gerekecek. 6 sene sonra ders çalışma maratonu bitecek mi sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Doktor olmak demek her daim ölene kadar öğrenci olmak demektir. Söz konusu insan hayatı kurtarmak olunca çok çalışmak gerekmektedir. Doktorluk okumak içten gelen bir durum olduğunu düşünüyoruz. İşe kendini adamak söz konusudur. İşine aşık olmayan kimselerin doktor olabileceğini zannetmiyoruz.

Doktorluk Nasıl Okunur?
Doktorluk okumak
isteyen öğrencilerimiz için hazırladığımız bu yazıda seçeceğiniz meslekte mutlu olmanız gerek. Çalışma koşullarına ayak uydurabilecek miyim, dayanabilecek miyim? Kendimi bu meslekte hangi konumda görüyorum?’ sorularını kendinize mutlaka sormanız gerekiyor. Tıp doktoru olmak aynı zamanda daima öğrenci olmaktan da ibarettir. Tıp hekimliği yeryüzündeki en kutsal mesleklerden biridir ve zorluk seviyesi de aynı ölçüde yüksektir. Meslek için alınan tıp eğitimi ağır bir eğitimdir. Çalışma temposu yoğundur. Tıp doktorluğu mesleğinde yenilikleri takip etmek ve güncel kalabilmek gerekir. İyi bir hekim hayat boyu öğrencidir unutmayın. Tercih yapmadan önce kendinize şu soruyu mutlaka ama mutlaka sorun Doktorluk okumak istiyor muyum? Zorluklarına katlanabilecek miyim?
Doktorluk Kazanmak
Öğrencilerin de bildiği gibi birkaç vakıf üniversitesindeki paralı tıp eğitimleri haricinde, devlet üniversitelerindeki eğitimlere yerleşebilmeyi garantileyebilmek için ilk 10.000, en kötü ilk 15.000 içinde olmak gerekiyor. Örneğin doktorluk okumak puan hesaplamasına gelince Biyoloji bölümünün katsayısı sizler için farklı olsa da ilk 10.000’lik dilime fizik, kimya, matematik yapmadan girmenizin imkansıza yakın olması. Yani 3 fizik netiyle tıp fakültesine yerleşmek için diğer bölümlerde çok çok fazla nete ihtiyacınız olur. Haliyle sınavda kaç soru doğru yapmalıyım cevabını ancak şöyle verebiliriz ki sınavda biyoloji başta olmak üzere bütün sayısal bölümlere imzanızı atmalısınız. En iyi tıp fakültesi olan üniversiteler;
Hacettepe Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Gazi Üniversitesi
Ankara Üniversitesi
Ege Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa
Yeditepe Üniversitesi
İstanbul Okan Üniversitesi
İstanbul Gedik Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
Beykent Üniversitesi

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir