Pek çok meslek kendi alanında yüksek başarılar elde etmektedir. Fakat şöyle bir gerçek vardır ki gerek Türkiye’de gerekse dünyada en çok tercih edilen ve asla ihtiyaç eksikliği bitmeyen bir alan olarak sağlık olanı söylenebilir. Bu sebeple ülkemizde ve dünyada tıp alanında pek çok mezun bulunmakta. Pek çok öğrenci kariyer basamaklarını tıp alanında çıkmak istiyor. Bu nedenle de üniversite tercihlerinde Tıp Fakültelerini tercih etmeyi hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda her öğrenci En iyi tıp üniversiteleri hangileri merak etmekte ve araştırmakta. Öğrenciler eğitimlerini en iyi okullarda alarak yüksek başarılar elde etmek istemekteler. Bu nedenle de en iyi tıp üniversiteleri hangileri konusu onlar için ciddi önem taşımakta. Hem ülkemizde hem de dünyada tıp alanında çok iyi eğitim veren üniversiteler mevcut. İnsanların kafasında yurtdışındaysa en iyisi odur gibi bir önyargı bulunmakta. Fakat durum böyle değil. En iyi tıp üniversiteleri kavramı sadece okulun hangi ülkede olduğuyla alakalı değil. Okulun verdiği eğitim, hocaların başarısı ve okulun kalitesi bu en iyi olma kavramını etkilemekte. Bu nedenle sizlere bu yazımızda hem Türkiye’de ki hem de dünyadaki en iyi tıp üniversiteleri hangileriymiş onu paylaşacağız.

Türkiye’de ki En İyi Tıp Fakülteleri

Ülkemizde çok iyi üniversiteler mevcut. Hem özel üniversite olarak hem de devlet üniversitesi olarak yüksek başarılara sahip bir yelpazemiz var. Bu nedenle ülkemizde tıp fakültesi öğrencisi olmak isteyenler için Türkiye’de ki 10 iyi tıp üniversiteleri sizlerle.

 1. Hacettepe Üniversitesi
 2. İstanbul Üniversitesi
 3. Ankara Üniversitesi
 4. Koç Üniversitesi
 5. Gazi Üniversitesi
 6. Ege Üniversitesi
 7. Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi
 8. Atatürk Üniversitesi
 9. Erciyes Üniversitesi
 10. Marmara Üniversitesi

Dünyadaki En İyi Tıp Fakülteleri

Her öğrenci eğitim hayatını Türkiye’de tamamlamak istemeyebiliyor. İmkânı olanlar üniversite eğitimlerini yurtdışında tamamlamak ve daha avantajlı olmayı tercih ediyor. Bu nedenle Tıp Fakültesi okumak ama bunu yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için dünyada ki en iyi tıp üniversiteleri sizlerle.

 1. Harvard Üniversitesi
 2. John Hopkins Üniversitesi
 3. Stanford Üniversitesi
 4. Oxford Üniversitesi
 5. Kaliforniya Üniversitesi
 6. Cambridge Üniversitesi
 7. Imperial College London
 8. Pennsylvania Üniversitesi (Perelman)
 9. California Üniversitesi UCSF School of Medicine
 10. Karolinska Institutet

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir