THE tarafından 12 yıldır düzenli bir şekilde yapılan araştırmalara göre en iyi yabancı üniversiteler belirlenmiştir. en iyi yabancı üniversiteler listesine göre son 5 yıldır ise; California ınstitute of technology 1. Sıradaki yerini korumuştur. Ayrıca ikinci sırada ise en iyi yabancı üniversiteler arasında olan cambridge yer alır.

yurtdışında en iyi üniversitelerden bazıları:

University of Oxford  – birleşik krallık: 

en iyi yabancı üniversiteler arasında verilen 1 sıraya sahip olan bu üniversite İngiltere’nin Oxford şehrinde yer alır. En eski üniversitelerden biri olan bu üniversite yıllar içinde önemli başarıla imza atmıştır. Köklü bir eğitim sistemine sahip olması ile de yıllardır eğitim vermeye devam etmektedir. 44 farklı kolejden meydana gelir. İngiltere’de Oxford, Cambridge ve Londra’nın itibarlı üniversitelerinin yer aldığı altın üçgen adı verilen resmi olmayan birliğinin üyelerinden biridir. Ayrıca Oxford üniversitesi, İngiltere’nin en büyük kütüphanesine sahipliği ile de bilinir. Bu üniversiteden önemli isimler yetişmiştir. Nobel ödüllü birçok mezunu vardır. Hem İngiltere hem de Dünya’ya hizmet veren mezunları ile oldukça önemli bir konuma taşınmıştır. İlk yabancı öğrencisini 1190 yılında eğitime almıştır. Günümüzde ise 140 farklı ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir. En fazla talep gören üniversite bölümleri ise şöyledir;

  1. PPE (politika, felsefe, ekonomi)
  2. Tıp bölümü
  3. Hukuk bölümü
  4. Ekonomi ve işletme bölümü
  5. Bilgisayar bilimleri bölümü yer almaktadır.

University of Cambridge – birleşik krallık:

Oxford’un önemli akademisyenleri tarafından kurulan bu üniversite 1209 yılından itibaren eğitim vermektedir. İngilizce dili konuşulan ülkelerdeki üniversiteler arasında en eski ikinci üniversite ve dünya çapında da 4. Üniversite olarak geçer. 31 farklı kolej ile eğitim verir. Yukarıda bahsettiğimiz altın üçgen denilen birliğinden biri de bu üniversite olmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir