YÖK’ün tanıdığı yabancı üniversiteler listesi 2021 avantaj sağlamaları açısından oldukça tercih edilirler. YÖK’ün tanıdığı yabancı üniversiteler listesi 2021,  YÖK denkliği birçok fırsatı sağlar. Bu nedenle yurtdışında okuyacak adaylar için merak edilen bir konudur. YÖK’ün tanıdığı üniversiteler listesi 2021 tercih edecekleri okulu bu şekilde belirlerler. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı ülkemiz üniversitelerinin müfredatına paraleldir. Bu iki üniversite de YÖK tarafından tanınmaktadır.

KİMLER YURTDIŞINDAN DENKLİK ALABİLİR?

Geçen sene en çok denklik belgesi verilen bölümler tıp, mimarlık, ilahiyat, eczacılık ve inşaat mühendisliği oldu. Aynı zamanda hukuk, tıp doktorluğu, işletme, inşaat mühendisliği ve mimarlık “sahte belge, yasalara aykırı yatay ve dikey geçiş, yetersiz kalış süresi” gerekçesiyle denklik başvurularında en fazla reddedilen bölümler arasında yer almaktadır. 2018 yılının verileri incelendiğinde, ülkemize tam 101 farklı ülkeden denklik başvurusu yapıldığı görüldü.

YÖK’ÜN DENKLİK VERDİĞİ ÜNİVERSİTELER

YÖK’ün tanıdığı üniversiteler listesi 2021 şöyledir:

  1. Times higher educaiton (THE)
  2. Qs World university rankings
  3. Academic ranking of World universities (ARWU)
  4. Univesity ranking by academic performance (URAP)  ve CWTS Leiden ranking kuruluşlarına göre Dünya’daki ilk 1.000 sırada yer alan üniversitelerdendir.

YÖK denkliği olan tıp fakülteleri

En çok merak edilen konulardan biri de tıp fakülteleridir. Bu bölüme olan taleple birlikte bu konuda da birçok imkan ve avantaj sunulur. Tıp fakülteleri en çok denklik başvurusu olan fakültelerdendir. Eğitim almadan önce bu konu ile ilgili detaylı araştırma yapılmasını öneririz. Eğitim için ise ülkeler şunlardır; italya, çekya, polonya, Macaristan, almanya, fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkeleridir. Diğer kendisini kanıtlamış üniversitelerin bulunduğu ülkeler ise şöyledir; Amerika, kanada, Avustralya gibi ülkelerdir.  Burada alacağınız eğitim sonrasında iş hayatınıza aynı unvanla türkiyede de devam edebilme şansınız vardır. Bu konuda oldukça önemli bir meseledir yök denkliği ve avantajları oldukça fazladır.

YÖK’ün denklik verdiği Makedonya ki üniversiteler

  1.  Uluslararası vizyon üniversitesi
  2. Tetova üniversitesi
  3. Uluslarası struga üniversitesi
  4. Güneydoğu Avrupa üniversitesi
  5. Goce delcev üniversitesi
  6. Üsküp fon üniversitesi bunlardandır.      

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir