eskişehir yurt fiyatları ekşi yazarları birçok yurt konusuna değinmiştir. Yurt fiyatları devlet yurdu ve özel yurt olarak 2 tür de bulunur. Burada birbirinden farklı fiyatlandırmalar yapılır. Özellikle konumuna, binaya, eşyalara veya odada kalacak kişi sayısına bağlı olarak fiyatlar değişir. Bu fiyatları belirleyen konulardan biri ise kaç kişilik odada kalacağınızdır. Burada ortalama eskişehir yurt fiyatları ekşi fiyat aralıkları hakkında yazılar yazılmıştır.

Yurtların Fiyat ortalamaları

  1. Tek kişilik odalar: 900 TL – 1200 TL arasında,
  2. Çift kişilik odalar: 650 TL- 850 TL arasında,
  3. Tek kişilik süit daireler: 1250 TL- 2000 TL arasında değişir.  Buradaki süit daireler, banyosu, mutfağı tek kişiye ait olan daireler olarak size aittir bu nedenle daha pahalı olan yurt odalarıdır.

Son yıllarda özel öğrenci yurt sayısında bir azalma meydana geldiği belirtilmiştir. Birçoğu kapanmış, birçoğu da kısmi olarak hizmet vermeye devam etmiştir. eskişehir yurt fiyatları ekşi milli eğitim bakanlığına bağlı olarak hizmet verir yani bakanlık tarafından belirli kurallara uyma zorunluluğu vardır. Kantin, revir, yemekhane gibi hizmet veren kısımları bulunur. eskişehir yurt fiyatları ekşi her yurdun başka hizmetleri bulunur ancak bazıları zorunlu olarak bulunması gereken şeylerdir.

Eskişehir hakkında bilgi

Eskişehir, Türkiye’nin en kalabalık 25. Şehridir.  Eskişehir’de bulunan Osmangazi üniversitesi, Eskişehir teknik üniversitesi ve Anadolu üniversitesi ile birçok öğrenciye eğitim verilen bir nevi öğrenci şehri haline gelmiştir. Öğrenciler tarafından oldukça tercih listelerinde yer verilen bir şehirdir. Bu şehrin konumu gereği yakındaki illerden de oldukça ziyaret alır. Şehrin ortasında bulunan porsuk çayı ise görülmeye değer bir güzelliktedir.  Porsuk çayı, şehrin ortasından akan bir nehirdir ve bu şehre oldukça bir güzellik katmaktadır. Öğrenciler bu çayın etrafında veya çevresindeki mekânlarda oturarak sosyalleşme imkânı bulurlar. Şehir iç Anadolu bölgesinde bulunur. Ve buna bağlı olarak iklimi karasal iklimdir. Kışları soğuk ve kar yağışlı yazları ise sıcak ve yağışsız geçer. Bu şehre ait olan bir önemli konu ise lületaşıdır. Oldukça fazla çıkarılan bir hammadde ile çeşitli şeylere dönüştürülür. Türkiye’de sadece işlenebilir olan Eskişehir’de bulunur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir