ibu dis diş hekimliği fakültesinde okumak isteyen birçok öğrenci için merak konusu olmuştur. Bizler de sizler için araştırma yaptık. Diş hekimi kimdir ve kime nedir? Diş hekimi; hastanın dişi, diş eti ve ağzın ilgili kısımları ile ilgili sorunlarını teşhis ve tedavi eder. Diş ve diş etlerinin bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde tavsiyelerde bulunur. Öncelikle Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde okumak için üniversite puanına ihtiyacınız yok. Sadece lise diplomanız ile gelip kaydınızı yaptırabilirsiniz. Fakat denklik şartı sunmaktadır. Denklik denildiğinde gözünüzü korkutmasın. Alması gayet kolay olan bir işlemdr gerekli belgeler sağlandığı koşulda.

Diş fakültesine nasıl kayıt yaptırabilirim?ibu dis
okumak için üniversite puanına ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz?. Evet puansız da kayıt yaptırabilirsiniz. Çünkü ibu dis lise diploması ile sınavsız kayıt imkanı sunuyor. Sınavsız üniversiteye gitmek her öğrencinin hayali değil midir zaten? İşte size harika bir fırsat. Aynı zamanda çifte lisans diploma alma şansı da bu üniversite. Bir üniversiteden bekleyebileceğiniz her şey bu üniversite mevcut. İbu dis Sizleri bekliyor. Sadece denklik almanız gerekmektedir. Denklik kimlere verilir sorusu doğuyor haliyle. Yurt dışındaki üniversitelerin ön lisans, lisans ya da yüksek lisans programlarından mezun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da yurt dışındaki üniversitelerin ön lisans, lisans ya da yüksek lisans programlarından mezun Yabancı Uyruklular bu denklik belgesini alabilir. Aynı zamanda Türkiye’deki eğitim standartıyla aynı standartlarda ve daha ucuza ibu dis okuyabilirsiniz. Diş Hekimliği Lisans  5 Yıl / 300 AKTS  6,000 € dur.

YÖK Denkliği
YÖK denkliği bireysel başvuru yapılarak alınan bir belgedir ve bu belgeyi alabilmek için belirli koşulları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda YÖK seviye tespit sınavı söz konusudur: YÖK, gerekli gördüğü durumlarda ilgili eğitim öğretimi gerçekten alıp almadığınızı tespit etmek için mezunları bir seviye tespit sınavına tabi tutabilir. Bu sınavdan geçme notu en az 40’tır. Kaliteli ve nitelikli bir üniversite eğitimi aldığınız takdirde bu sınavı rahatlıkla geçebilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Fakültesi siz sevgili öğrencilerimize sunulan partner okullarınızdan mezun olduğunuzda bu konuda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük olacaktır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir