Makedonya European University, Kuzey Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’te yer almaktadır. 2001 yılında eğitim ve öğretim hayatına adımını atan üniversite küçük fakülteler halinde açılmış olup gelişen ve değişen zamanla kendini geliştirmeyi ve Avrupa standartlarına yükseltmeyi başarmıştır. 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti tarafından tamamen bilinirlik kazanmış ve bünyesine katılmıştır. O tarihten itibaren gelişimi hızlanan üniversitenin bugün binlerce öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Uluslararası eğitim standartlarına uygun eğitim programları, nitelikli akademi kadrosu ve yeni nesil kampüslerinin olması öğrenciler açısından büyük nimettir. Üniversite Avrupa’da tanınan bir üniversite olmaktan daha da öteye giderek ABD’de geçerliliğini kazanmıştır.

Makedonya European University,  Makedonya’da kurulan ilk vakıf üniversite olma özelliğini taşıyarak bugüne kadar sayısız mezun vermiştir. Üniversitenin bünyesinde 9 adet fakülte bulunmaktadır. Her alanda eğitim vermeyi amaçlayan üniversite son nesil teknoloji kullanarak bilimsel araştırmalara da katılmaktadır. 2013 yılından itibaren Türkiye’ye kapılarını açarak ülkemizden de öğrenci kabul eden üniversite, seçmeli olarak Türkçe eğitim de vermektedir. Bu durumdan dolayı ülkemizden her yıl oldukça fazla sayıda öğrenci eğitim almak için Makedonya European University kayıt yaptırmaktadır. Öğrenci alımı arttıkça eğitmen ve personel alımını da arttıran üniversite hızlı bir şekilde yükselişe geçmiş ve bu sayede uluslararası alanda bilinirliğini arttırmıştır.

Üniversitenin şehrin merkezinde bulunması konumuyla şehir ve sosyal hayattan öğrenciyi koparmadan eğitim vermektedir. Üniversitenin öğrencilere sağladığı en büyük ayrıcalık ücretsiz yabancı dil desteği almalarını sağlamak olmuştur. Birçok vakıf üniversitesine göre oldukça gurur verici bir davranış olan ve eğitimde fırsat eşitliğini savunması ilkesinden yola çıkan üniversite için kaliteli bireyler yetiştirmek en temel hedeftir.

Sosyal Aktivitede Üniversite

Üniversitenin öğrencilere kendini ifade edebilme ve gençliklerini yaşayabilme imkanları sunmaktadır. Öğrencinin temel olarak hedef alındığı bu üniversitede sosyal bağlamda bireyleri dinç, enerjik ve kültürel tutmak için oldukça farklı programları bünyesinde barındırmaktadır. Her bireyin kendisini geliştirecek birden fazla eğitim programının olması da öğrencinin sosyal aktivite yapma isteğini arttırmaktadır. Yaratıcı ve gelişime kapıları açık olan üniversitenin yabancı öğrenciler için de farklı programları bulunmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir