Makedonya Ev Almak demek oturum izni almak demektir. Avrupa birliğine ait birçok ülkede oturum izni bu şekilde alınır. Fakat bu durumda Makedonya Avrupa’dan ayrışan bir sistem geliştirir. 40.00 Euro değerinde bir ev alan birey bir yıllık oturum izni hakkına sahip olurken 400.000 Euro değerinde ev alan birey direkt olarak Makedon vatandaşlığını almaya hak kazanır.

Makedonya denilince akla yemyeşil ve dağlık bir ülke geliyor. Bu küçük coğrafyaya konumlandırılmış ülkede evler oldukça şirin ve kutu gibi. Rengarenk banliyölerin olduğu, bahçeli ve çiçek kokuları ile bezenmiş bir ülke hayal edin. Makedonya Ev Almak bu yüzden oldukça tatlı geliyor kulağa. Tabii ki şehir hayatı tamamen kutu gibi evlerden oluşmuyor ama biraz daha kırsal taraflara gittiğinizde doğanın içine gizlenmiş harika bir yer sizi karşılayacak.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te ülkenin nabzı atıyor. Ülkenin belki de tek ve en önemli metropolüdür. Elbette diğer iller de oldukça güzel ve özenli fakat Üsküp bir başka güzel diyebiliriz.

Makedonya İklimi ve Yaşamı

Makedonya Ev Almak isteyen bireylerin en çok ilgilendiği konulardan biridir. İklimi tam bir balkan ve Avrupa karışımıdır diyebiliriz. Balkanların soğuğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz, kışları sert ve çetin geçen fakat yazları da bir o kadar güzel ve hafif esintilidir diyebiliriz. Bu yüzden iklim konusunda kışın da zorlanmazsınız. Türkiye iklimine de oldukça benzerdir.

Orada bir hayat kurmak isteyenlerin en çok ilgisini çekecek konu doğal güzellikleridir. Oldukça fazla ormanlık alanı olduğu için her an doğa ile iç içe kalabilir ve kendinizi huzurun içine bırakabilirsiniz. Ülke oldukça kozmopolit yapıdadır. Sadece tarihi ve kültür yapısı bile özellikle Türklerin oldukça ilgisini çeker. 1392 yılında Osmanlı topraklarına dahil olan Makedonya, günümüzde hala Türk ve Osmanlı kültüründen izler barındırır.

Makedonya’dan Ev Almanın Avantajları

Makedonya Ev Almak demek bir nevi balkanlarda ve Avrupa’da bir konumda olmak demektir. Hem Türkiye’ye hem de Avrupa’ya yakınlığı sayesinde gezi rotalarınızı rahat ve geniş zamana yayabilir, doğanın içinde bir hayat geçirerek keyifli anlar yaratabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir