Makedonya eğitim konusunda kendini oldukça geliştirmiş ve üniversiteler tamamen Makedonya İngilizce eğitim vermeye başlamıştır.

Her yıl 20’den fazla ülkeden gelen öğrenciler sayesinde ülke çok uluslu ve kültürlü yapıya bürünmüştür. Bu İngilizce eğitim için fayda olsa da temel çıkış noktası bu değildir. Makedonya eğitim sektöründe kendini günden güne geliştirmiş ve adını hatırı sayılır bir noktaya getirmiştir. Bugün dünya marka üniversiteleri bile Makedonya eğitim sistemine imrenerek bakarlar.

Eğitim sisteminde Avrupa eğitim sistemine erişmiş ve rekabet edemeyecek kadar aynı seviyeye ulaşmıştır. Bu bir balkan ülkesi olarak oldukça gurur verici bir noktadır. Üniversitelerin neredeyse hepsi devlet üniversitesidir ve hepsinin tarihi bir geçmişi, köklü tutunuşları vardır. Bu durumda eğitim alacak öğrenci için oldukça önemlidir.

Yurtdışında eğitim almak her bireyin hayali olduğu gibi bu hayali gerçekleştirmek de hakkıdır. Birçok noktada bireyler kendilerini tam olarak araştırma yapmadan bu hayallerinden vazgeçerler fakat artık buna gerek yoktur!

Hayallerin Gerçek Olduğu Ülke: Makedonya

Makedonya’da eğitim görmek isteyenlere müjde! Şartsız, sınavsız ve puansız bir şekilde öğrenci alımı yapan Makedonya üniversitelerinde sadece lise diploması ile üniversiteye kayıt yaptırabilir ve lisans eğitim programına başlayabilirsiniz.

Makedonya İngilizce eğitim verdiği için belli bir seviyede İngilizce olması şarttır. Eğer hiç İngilizceniz yoksa da problem değil. Üniversiteye kayıt yaptırdığınızda İngilizce yeterlilik sınavına gireceksiniz, bu sınavdan yeterli puan aldığınız takdirde direkt olarak lisans eğitiminize başlayabilirsiniz ancak yeterli puan alamazsanız bir yıl hazırlık eğitimi alırsınız. Makedonya İngilizce eğitim sunduğu için bireylerin belli bir noktada İngilizce bilmesi gerekir çünkü derslerden verim almadan o dersi geçmesi mümkün değildir.

Makedonya’da Eğitim Almanın Avantajları

Makedonya İngilizce eğitim vermesi günümüz şartlarında en önemli konudur diyebiliriz. Hem sosyal yaşamda hem de gelecek kariyer hayatınızda sizi bir adım ileriye taşıyacak konu yabancı dil bilgisidir. %100 ingilizce eğitim dışında aynı zamanda Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarının da olduğu ve bireyleri ikinci kez yurtdışına göndermeyi teşvik eden üniversitelerde, farklı üniversitede eğitim alarak eğitim, sosyal ve kültürel etkileşim ve yeni deneyimler yaşamasını hedeflerler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir