Makedonya Struga Üniversitesi Makedonya’nın Struga kentinden ismini almış olan üniversite 2007 – 2008 yılları arasında EUROPE COLLEGE adı ile 3 bölümden oluşarak kurulmuş bir üniversitedir. 2008 yılında Eğitim Bakanlığı’ndan onay alarak kapasitesini geliştirmiş ve 2 bölüm daha eklenmiştir. Daha sonra adı Makedonya Struga Üniversitesi olarak değişmiştir.

Makedonya sınırları içerisinde yer alan üniversite uluslararası çapta bir dünya üniversitesidir. Uluslararası olmasının nedeni ise üniversite kurulurken bu aşamada dünyanın çeşitli yerlerindeki kurum ve kuruluşlardan ciddi derecede destek almasıdır. Akademik anlamda bu kadar güçlü bir şekilde kurulan üniversitenin eğitim kadrosu hala uluslararası deneyime sahip üyelerden oluşur. Bu nedenle öğrenciler Makedonya Struga Üniversitesi bünyesinde eğitim aldıkları takdirde oldukça vizyoner bireyler olarak mezun olacaklardır.

Makedonya’nın en güzel kentlerinden birinde yer alan üniversite, öğrenci merkezlidir ve öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Struga Üniversitesi Hakkında

Makedonya Struga Üniversitesi 20’den fazla ülkeden gelen öğrencileri bünyesine dahil ettiği için çok uluslu bir yapıya sahiptir. Ülkenin en iyi akademi kadrosuna sahip olan üniversite, dünyada hatırı sayılır bir konumdadır. Tüm eğitimler İngilizce işlenmekle birlikte teknolojinin ve bilimin tüm kaynaklarını kullanarak öğrencilere gelişmiş düzeyde eğitim programı sağlar.

Sadece eğitim değil aynı zamanda sosyal aktivitelerde ve etkinliklerde de oldukça adından söz ettirir. Kampüsün hemen hemen her köşesinde bir etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Bu kadar fazla olmasının temel nedeni ise çok kültürlü yapıya sahip olduğu için bireylerin birbirleri ile etkileşimde bulunmalarını kolaylaştırmaktır.

Struga Üniversitesinin eğitim birimleri;
hukuk bölümü, kriminoloji, dedektiflik bölümü, bilgisayar bilimleri bölümü, işletme enformatiği bölümü, ekonomi ve iş bölümü, pazarlama ve finans bölümü.

Yurtdışı Eğitimin Avantajı

Struga üniversitesinin öğrencilere sağladığı en temel avantaj yabancı dildir. Bu üniversiteye gelip de iki yabancı dil öğrenmeden mezun olmak neredeyse imkansızdır. Ayrıca Erasmus öğrenci değişim programının da olması ile sık sık Avrupa’ya öğrenci göndererek farklı bir ülkede ve üniversitede eğitim almalarını sağlar. Okul fiyatlarının da uygun olması ile vakıf üniversitesinde okuyormuş hissi yaratmayarak eğitimde fırsat eşitliğini savunur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir