Kriminoloji Bölümü Hangi Üniversitede Var? diye soracak olursanız yurtdışında Uluslararası Struga Üniversitesi ve Türkiye’de ise Üsküdar Üniversitesi’nde bulunur.

Uluslararası Struga Üniversitesi’ni inceleyecek olursak 2007 – 2008 yılında Makedonya’nın en güzel kentlerinden biri olan Struga’da 3 bölüm ile kuruldu. Gelecek yıllarda 2 bölüm daha bünyesine ekleyerek kapasitesini genişletti. Bu durum dünya eğitim sektörünün oldukça dikkatini çekti ve çok büyük yerlerden destek almaya başladı.

Kriminoloji, suç bilimi demektir. Diğer bilimlere oranla bu bilim dalı ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlamıştır. Bugüne kadar daha çok polisiye dizi ve filmlerinde görülen ve epey ilgi çekici sahnelere konu olan kriminoloji hakkında hala tam olarak bir söylem oturtulamamıştır.

Kriminoloji Bölümü Uluslararası Struga Üniversitesi’nde kriminoloji bölümü oldukça ilgi gören bir bölümdür.

Kriminoloji, suç ve suçlu çeşitlerinin niteliği, suç nedenlerinin analiz edilmesi, ceza kanunları, polisiye işlemler, tutuklamalar ve beraberinde gelen tüm süreçlerin incelendiği bir bölümdür.

Peki, bu bölümün en kaliteli eğitimi yani Kriminoloji Bölümü Hangi Üniversitede Var?

Kriminoloji Bölümü Hangi Üniversitede Var? Hem Makedonya’da ki Uluslararası Struga Üniversitesi’nde var hem de Türkiye’de Üsküdar Üniversitesi’nde bu bölüm eğitime açılmıştır. Bu iki üniversitede de dersler birbirinden farklılık gösterebilir. bunun temel nedeni iste Uluslararası Struga Üniversitesi’nde dedektiflik ve kriminoloji adı altında açılan bölüm Üsküdar Üniversitesi’nde adli tıp bilimleri adı altında geçmektedir. Hal böyle olunca ister istemez derslerde biraz içerik farklılığı oluşur.

Bu iki üniversite de oldukça kaliteli eğitim vermekte ve uluslararası alanda deneyim sahibi olmuş akademik kadro öğrencilerle ilgilenmesi, bireyler için oldukça avantaj diyebiliriz.

Uluslararası Struga Üniversitesi

Kriminoloji Bölümü Uluslararası Struga Üniversitesi eğitim anlamında oldukça kaliteli ve kendini dünyaya kanıtlamış bir üniversitedir.

Birçok farklı alanda eğitim vererek öğrencileri sadece Makedonya’da ülke içinde çalışmaya değil aynı zamanda dünyanın hangi yerine giderse gitsin rahatlıkla adapte olacak şekilde eğitim verirler. Böylece öğrencinin her zaman önü açık ve özgüvenli olur. Bu bölümün en büyük getirisi de özgüvendir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir