Makedonya Türkçe Eğitim, üniversitelerde dil opsiyonlarının olduğu ama Türkçe eğitimin de olduğunu biliyor muydunuz? Yurtdışında okumak isteyen bireyler en çok dil konusunda sıkıntı yaşamakta. Sırf bu yüzden hayallerinden vazgeçenler bile olmaktadır. Artık bu durum Makedonya için geçerli değildir. Makedonya Türkçe Eğitim fırsatları ile size kaliteli ve uluslararası standartlara sahip eğitim verir. Kaliteden asla ödün vermeyen üniversiteler Avrupa’daki üniversitelerle yarışamaz çünkü aynı seviyededir. Dünya üniversitelerinin gözünü Makedonya’ya çevirdiği ve eğitim kalitesini fark ettiğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Makedonya’da Türkçe Eğitim Alma Fırsatını Yakala!

 Makedonya Türkçe Eğitim veren üniversitelerin başında Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelir. Bu üniversitede birçok bölümde Türkçe eğitim alma imkanı bulabilirsiniz. İngilizce ve Rusça gibi dil opsiyonlarının da bulunduğu üniversitede eğitim alma fırsatını kaçırmayın.

Makedonya üniversitelerinin öğrencilere sağladığı avantajlar tabii ki bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda sınavsız eğitim sistemini başlatarak öncü olan ve öğrencileri zorlu eğitim şartlarına maruz bırakmadan üniversiteli yaparak gönüllerde taht kurdu. Makedonya üniversitelerinde eğitim almak isteyen bireylerin sadece lise diplomasına sahip olması yeterlidir. YÖK tarafından tanınan ve bilinen üniversiteler olduğu için sınava girip gelmek isteyen öğrencileri de bu noktada kısıtlamaz. ÖSYM tercih kılavuzundan tercih yaparak üniversitelere giden çok sayıda öğrenci vardır. Hem yurtdışında okuyup hem Türkçe eğitim almak bireyler için oldukça avantajdır. Üniversitenin ilk yılı özellikle genel olarak her birey için zor geçer. Adaptasyon problemleri, üniversiteyi ve akademisyenleri tanıma süreçleri vakit alır. Bu süreçte bir de dil kısıtlaması olduğunda öğrenci eğitimden soğuyabilir. Ama artık böyle bir durum yok Makedonya Türkçe Eğitim sayesinde öğrenciler yurtdışında okusa bile kendilerini evinde gibi rahat ve konforlu hissedecekler.

Eğitimin Türkçe Olması İngilizce’yi Kısıtlar mı?

Çok normal olarak bu soru aklınızdan geçmiştir. Fakat hayır kısıtlamaz! Bunun en temel sebebi eğitim her bölümde ve her derste Türkçe değildir. İngilizce ve Makedonca alacağınız eğitimler de programa dahildir. Artı olarak bazı akademisyenler Türk değil ve Erasmus sayesinde birçok yabancı arkadaşınız olacak. Bu sayede İngilizce’den asla kopmayacaksınız.

Makedonya Üniversitelerinin en temel amaçlarından biri de her öğrenci mutlaka en az bir yabancı dili ana dil seviyesinde konuşup mezun olmasıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir