Makedonya Üniversite okumanın en güzel yanlarından biri de hem Türkiye’ye hem de Avrupa ülkelerine orta noktada olmaktır. Üç farklı kültürün harmanlanması, okulun çok uluslu bir yapıya dönüşmesi kültür çeşitliliğinin artmasına neden olmuştur. Üniversitenin en büyük motivasyonu öğrencilerin gözlerindeki ışıktır. Her zaman daha iyiye gitmeyi felsefe edinen, mükemmeliyetçi eğitim anlayışı, İngilizce eğitim dili ile öğrenciyi 360 derece tam donanıma ulaşmasını sağlayan yapısı sayesinde mezun olduktan sonra farklı ülkelerde ve özellikle özel sektörün lider firmalarında kariyer hayatlarına başlarlar. Mezun olduktan sonra da iletişimini ve bağını koparmayan üniversite hayatınızın her zaman bir parçası olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Makedonya Üniversite Eğitim Almak İçin Hangi Koşullar Gereklidir?

Makedonya Üniversite kazanmak sanıldığı gibi hiç zor değil! Sınavsız, puansız, koşulsuz bir dünya üniversitesi hayal ediyorsanız o zaman doğru noktadasınız. Çünkü Makedonya Üniversite kazanmak için illa ki sınava girmenize veya yüksek puanlar almanıza gerek yok. Sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırabilirsiniz. 2014 yılından itibaren ÖSYM kılavuzunda yer alması ile sınavla gelmek isteyen öğrencilere kapılarını açan üniversite, özel öğrenci kontenjanı ile gelen öğrenciler için %100 burslu okuma olanağı sağlamıştır.  

Üniversitenin kayıt sırasında istediği birkaç belge vardır;
1. Denklik Belgeleri

2. Oturum için Belgeler

3. Lise diploması

Bu belgelerin eksiksiz bir biçimde tamamlanması ve üniversite yetkili birime teslim edilmesi gerekmektedir. Tüm evraklar hukuk ofisi tarafından Makedonca diline tercüme edilerek işlemler başlatılır. Yaklaşık bu evrakların sistemde kabul edilmesi 15-20 gün arasında olur ve sonrasında vize işlemleri başlar. Aslında Türkiye’den alınacak birkaç belge dışında herhangi bir zorluğu olmayan ve tüm işlemleri üniversitenin halletmesi birçok anlamda öğrenciye kolaylık sağlamaktadır.

Makedonya’da eğitime başlangıç süreci işte bu kadar kolaydır. Yurtdışında okuma denilince hemen akla bir sürü evrak geliyor olabilir ama üniversite öğrenci açısından her şeyi kolaylaştırmıştır. İyi bir eğitim almak isteyen her öğrencinin kendinden bir parça bulacağı üniversite hem maddi hem de manevi anlamda öğrenciye destek olarak hayatlarında yol gösterici konumunda olmak istiyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir