Makedonya Sınavsız Üniversite, dünya çapında bir üniversite olup hiçbir anlamda dil, din, cinsiyet ve tarihi köken ayrımı yapmaksızın her öğrenciye eşit eğitim şartları sunmaya çalışmaktadır. Her zaman öğrenci merkezli olan üniversite öğrencinin refah koşullarda eğitim alabilmesi için her türlü maddi ve manevi imkanı sunarak sadece eğitime odaklanmasını sağlamayı amaçlar. Makedonya Sınavsız Üniversite eğitim hayatınızda kaliteden çok daha ötesini yaşayacağınız ve sınırlarınız olmadan özgürce dilediğiniz bölüme kayıt yaptırma imkanına sahip olacağınız bir üniversite. Hem yurtdışında okumak isteyen hem de Avrupa eğitim standartlarında eğitim almak isteyen her öğrencinin başvuru yapabilmesi için sınavsız sadece lise diploması ile kayıt alan üniversite öğrenciye sağladığı en rahat ulaşımdır. ÖSYM’nin 2014 yılından itibaren tercih kılavuzunda yer alması ile YÖK tarafından tanınır üniversite olmuştur ve YÖK denkliğine sahip ilk üniversitedir.

Vakıf üniversitesi olan Makedonya Sınavsız Üniversite özel statü ile gelen öğrencilere tanıdığı imkanlar sayesinde %100 burs verme olanağı sağlamıştır. Böylece maddiyatı düşünmeden eğitim hayatını sürdüren öğrenci sadece kendisine odaklanarak aldığı eğitimi özümseyecektir.

Neden Eğitim Hayatımda Makedonya Sınavsız Üniversite Tercih Etmeliyim?

Bu sorunun birçok cevabı varken en temel şekilde yanıtlamak gerekirse dünya eğitim standartlarına sahip, %100 İngilizce eğitim ile yurtdışında masrafsız bir şekilde okuma imkanı sağlayan üniversitenin aynı zamanda Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarının olması da öğrencilerin Avrupa’da eğitim görmelerine ve yeni kültürler tanıyarak yeni insanlarla etkileşim halinde bulunmaktadırlar. Bu genç bireyler için oldukça önemlidir. Dünya görüşlerine yeni değerler ekleyerek hayata farklı bakış açısı kazanmalarını sağlar. Sadece eğitim ile kalmayıp sosyal anlamda da öğrenciyi genç, enerjik ve dinamik tutacak aktivitelere katılmasını teşvik etmektedir. Üniversite toplulukları, şenlikler, festivaller, bilimsel konferans ve sempozyumlar, müzikler, spor ve sanat dallarında ve daha niceleri olan etkinlikleri düzenleyerek öğrenci ile sosyal anlamda bağ kurmayı güçlendirmektedir.

Her noktada öğrenci ile en iyi dostu olmayı amaçlamayan Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrenciye verdiği desteği sadece mezun olana kadar değil kariyer hayatında bireyin kendisine yer edinene kadar güçlü bağını sürdürmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir