Makedonya Üniversitesi Okumak

Yüksek öğretim seviyesinde nitelikli sonuçlar elde etmek, yurtdışında eğitim alarak kariyerinizde büyük adımlar atmak istiyorsanız Makedonya üniversitesi okumak sizin için en doğru seçim olacaktır. Makedonya’da Türkçe eğitim veren Makedonya üniversitesi, üniversite sınavına girmeden katılabileceğiniz bölümleri ile hayalinizdeki mesleğe erişmeniz için size en geniş imkanları sunuyor. Üniversite bölümleri içerisinde Türkiye’de okuyabileceğiniz hemen her bölüm bulunuyor ve YKS’den çok yüksek puanları gerektirmiyor. Makedonya’da üniversite okumak ise diğer pek çok Avrupa ülkesinden çok daha uygun şartlarla mümkün olabiliyor. Ülkenin sosyo-ekonomik yapısı Türkiye’ye çok benziyor ve ülkede yurtdışından eğitim için gelen öğrencilere özel imkanlar sunuluyor. Makedonya’da okumak için çok büyük bütçeler gerekmediği gibi ulaşım bakımından da Türkiye’deki başka bir ile erişir gibi Makedonya’ya erişebiliyorsunuz.

Hangi Sınavlara Girilmeli?

Makedonya üniversitesi okumak için YKS puanları yeterlidir. Makedonya üniversitesi olarak tercih edeceğiniz okul, YÖK denkliği bulunan bir okuldur ve ülkemizdeki üniversite sınav sistemini tanır. Üniversitenin en önemli özelliği ise Türkçe eğitim vermesidir. Okula kayıt yaptırmak için yabancı dil sınavı gerekmediği gibi lise düzeyinde yabacı dil notlarının çok yüksek olması gibi bir zorunluluk da bulunmamaktadır. Okul tarafından açıklanan üniversite taban puanlarını almanız yeterli olmaktadır. Hatta bazı bölümler için sadece lise mezunu olmak yeterlidir. Kayıt yaptırmak istediğiniz yükseköğretim programının koşulları hakkında detaylı bilgi edinmek için yurtdışı eğitim danışmanlığı desteği alabilir, doğru tercihleri kolayca yapabilirsiniz.

Makedonya üniversitesi bölümleri

Makedonya üniversitesi okumak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında elbette bu üniversitenin hangi bölümlere sahip olduğudur. Makedonya üniversitesi, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Tıp alanında Türkiye’deki herhangi bir üniversitede bulunan tüm bölümlere sahiptir. Hatta okulun Türkiye’de olmayan bazı bölümleri de bulunur. Örneğin; kriminoloji Türkiye’de eleman ihtiyacı olan bir bölüm olmasına karşın, yüksek öğretim düzeyinde eğitimi bulunamayan bir alandır. Ayrıca, Makedonya üniversitesi okumak isteyen öğrenciler Hukuk Fakültesi al bölümlerinden bir tanesi olan dedektiflik ve daha pek çok farklı bölüme kayıt yaptırabilirler.

Makedonya üniversitesi okumak pahalı mıdır?

Makedonya üniversitesi okumak pahalı mıdır demek bir yana, Makedonya’da üniversite okumak Türkiye’den daha uygun koşullara sahiptir demek ok daha doğru olacaktır. Bölüme ve yıllar içerisindeki fiyat artışlarına göre değişmekle birlikte Makedonya üniversitesi okumak yıllık 1000 Euro ile 3000 Euro arasında değişen fiyatlara sahiptir. Okul ücretlerinin yanı sıra ülkede yaşamak da son derece ekonomiktir. Avrupa’da eğitim almak isteyenler için en uygun konaklama koşullarının bu ülkede olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Makedonya üniversitesi denkliği var mıdır?

Makedonya üniversitesi okumak sonuç olarak size dünyanın hemen her yerinde geçerli bir diploma kazandırır. Bu okulun diplomalarının tümü Türkiye’de YÖK tarafından tanınır. Ayrıca bir Makedonya üniversitesi diploması sahibi olmak Avrupa ve dünyanın diğer her yerinde geçerli bir mesleğe sahip olmak anlamına gelecektir. Yani Makedonya üniversitesi lisans veya önlisans diplomaları ile Türkiye’deki herhangi bir diploma aynı standartlarda yer alır. Ayrıca eğiti dilleri Türkçe olan Makedonya Üniversitelerinin doğrudan Türkiye geçerliliği söz konusudur.

Makedonya Yaşam Koşulları

Makedonya eski bir doğu bloğu ülkesidir. Ancak Sovyetlerin değil Batı Avrupa kültürünün baskın olduğu bir ülkedir. Dağılan Yugoslavya’nın bileşenlerinden bir tanesi olan ülke, Müslüman ve Ortodoks Hıristiyan nüfusa sahiptir. Osmanlı’nın uzun süre egemenliği altında kalmış topraklarda yoğun bir Türk etkisi kolayca gözlemlenebilir. Bu nedenle Türkler bu ülkede neredeyse hiç yabancılık çekmezler. Kuzey ve doğusundaki ülkelere göre daha ılıman iklim koşullarına sahip ülkede yaşam oldukça kolaydır. Geniş ekonomik imkanlara gerek olmaksızın Makedonya üniversitesi okumak mümkündür demek bu noktada hiç yanlış olmaz. Kaldı ki, ülkede yabancı öğrenciler için özel şartlar da tesis edilmiş durumdadır. Gelişen bir ülke olan Makedonya, otantik dokusunun yanı sıra, Avrupai bir gelişim süreci içerisindedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir