Makedonya Yüksek Lisans eğitim programına katılmak isteyen bireylerin kariyer planlarını akademiye çevirmesi veya kariyer hayatlarına bir üst statüden başlaması demektir. Yüksek lisans, lisans öğretiminden sonra gelen, kişinin aldığı eğitimde uzmanlaşmasını sağlayan bilimsel tez ile ispatlanmış bir yükseköğretimdir. Yüksek lisans programına başvurabilmeleri için eğitim alacak adayların, 4 yıl boyunca 240 AKTS’yi tamamlamış olmaları ve ana dil seviyesinde İngilizce bilmeleri şartı vardır. Bu iki şartı yerine getiren her birey yüksek lisans yapmaya hak kazanır.

Makedonya Yüksek Lisans veya İngilizcesi “master” olan eğitim programı, bir konuda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin katıldığı eğitim programıdır. Bireyler lisans bölümlerinden veya kendi tercih ettiği bölümden birinde yüksek lisans yapabilir. Özellikle yüksek lisans yaparken üniversite tercihi çok önemlidir. Her birey yüksek lisans yapmadan önce ilgi alanına giren bölümler ve konular hakkında araştırma yapmaya başlar. Yüksek lisansta eğitim alacağınız akademisyenin bulunduğu bir üniversitede eğitim almak bu noktada çok önemlidir. Bunun en temel sebebi ise araştırma ve çalışma yapacağınız akademi personelinin bilgi ve tecrübe yeterliliği sizi uzmanlaştıracak, farklı pencereden bakmanızı sağlayarak ufkunuzu genişletecek veya aynı oranda yetersizliği de sizi köreltecek ve hevesinizi kıracaktır. Bu yüzden Makedonya Yüksek Lisans eğitim programını veren akademik kadromuz, uluslararası alanda deneyim kazanmış kişilerden oluşmaktadır.

Neden Yüksek Lisans Yapılmalıdır?

Kendinizi aynı alanda veya farklı bir alanda geliştirmek istiyorsanız, kariyer hayatınızı akademiye çevirmeyi düşünüyorsanız, özel sektörde iş ararken rakiplerinizden bir adım öne çıkarak fark yaratmak istiyorsanız yüksek lisans yapmalısınız. İlgi duyduğunuz bir alanda derinlemesine analiz etmek ve çalışmak, bilimsel araştırmalar yapıp sonuçlarına ulaşmak ve bu sonucun sizin kanıtınız olması her birey için aslında bir gurur kaynağıdır diyebiliriz. Makedonya’da Yüksek Lisans yapmak, hayatınızı şekillendirmek ve geleceğinize katkı sağlamak için en avantajlı üniversite diyebiliriz. İyi bir gelecek için, sağlam temeller gerekir. Üniversitenin seçkin ve tam donanımlı akademik kadrosu sayesinde kaliteli ve analizci bir yüksek lisans eğitimi alacak ve atılacağınız herhangi bir sektörde sizi avantajlı bir konuma sürükleyecektir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir