Uluslararası Yüksek Lisans Ekşi, öğrencilere lisans düzeyinde edinmiş oldukları bilgi birikimlerini ilerletmenin yanı sıra uluslararası alanda yer alan gelişmeleri de teorik temelde araştırma, inceleme, analiz etme ve yorumlama becerisi kazandırmayı amaçlar. Bu program bağlamında verilen alan dersleri ve akademik araştırma yöntemleri ile birlikte öğrencilere sistematik araştırma yapmayı ve bilgi üretmeyi öğrenmeleri amaçlanır. Uluslararası Yüksek Lisans Ekşi, anabilim dalında yetkinliklerini arttırarak akademik kariyer yapmaları veya devlet ve özel kuruluşlarda kariyer hayatlarını devam etmeleri tercihen öğrenciye aittir. Programda sunulan akademik altyapı ile birlikte öğrenciler her anlamda tam donanımlı bir birey olarak mezun olurlar.

Yüksek lisans programı öğrencilere tezli veya tezsiz olarak eğitim alma seçenekleri sunar. Tezli programı tercih eden öğrenciler, ders dönemi boyunca kuramsal yaklaşımlarla ilgili öğrendikleri bilgi birikimlerini kapsamlı bir şekilde akademik araştırma ve tez çalışması ile tamamlamak zorundadır. Tezsiz programda eğitim alan öğrenciler için ise bitirme projesi yeterlidir.

Uluslararası Yüksek Lisansta Hangi Konular Önem Arz Etmektedir?

Uluslararası Yüksek Lisansa Kimler Başvurabilir?

Uluslararası Yüksek Lisans Ekşi programa 4 senelik lisans hayatını tamamlamış ve belli bir derece ile mezun olmuş her öğrenci başvuru yapabilir. Ayrıca bu bölümde okumayıp alan dışında kalan diğer bölümlerden de tercih yapılması mümkündür. Gerekli mülakatlardan sonra ve sınırlı kontenjan ile alınan öğrenciler yüksek lisans eğitim hayatlarına başlayabilirler. Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Tezli programımıza başvuru yapabilmek için adayların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Eşit Ağırlık puan türünde en az 55 puana sahip olmaları gerekmektedir. Tezsiz programımız için ALES şartı aranmamaktadır.

Uluslararası Yüksek Lisans Ekşi mezunları kamu kuruluşları ve özel sektörde çeşitli kurum ve firmalarda çalışabilir veya akademik kariyer yapıp yolunu akademi kadrosuna girmek için çizebilir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir