Makedonya’da Üniversite Okumak, yüksek eğitim standartlarına sahip olmak, sosyal ve kültürel anlamda yeni yetenek kazanmak ve ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek demektir. Sınavsız ve masrafsız olan üniversitelerin en büyük avantajı yurtdışında okuyor olmanız size maddiyat ve sosyal yaşam anlamında zorluk çıkarmayacak aksine uygun fiyatlı bir ülkede en kaliteli eğitimi alarak kendinizi geliştirme imkanına sahip olacaksınız. Makedonya’da Üniversite Okumak bir sürü yabancı arkadaşa sahip olmak demektir. Çok uluslu ve çok kültürlü yapıya sahip olan üniversiteler birçok ülkeden öğrencileri bünyelerinde barındırarak eğitim alan bireylerin hem dillerini geliştirmesini sağlarken aynı zamanda da farklı kültürlerle kuracakları yakınlık ile dünya görüşlerine farklı pencereden bakmayı öğretir.

2014 yılından itibaren ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan üniversiteler resmi olarak Türkiye tarafından tanınır hale gelmiş ve YÖK denkliği vererek öğrenciler ülkelerine dönmek istedikleri veya başka ülkede eğitim veya kariyer hayatlarına devam etmek istedikleri takdirde rahatlıkla aldıkları eğitimi onaylatabilirler.

Makedonya’da Üniversite Okumak sadece eğitim anlamında değil size sahip olduğunuz potansiyeller doğrultusunda ek yetenek kazandıracak sosyal ve kültürel etkinliklerin de olduğu kişisel gelişim alanında sık sık bilimsel konularla ilgili konferans, sempozyum, eğitim, söyleşilerin de aktif olduğu bir üniversitede okumak sizi rakiplerinizden bir adım ödeye taşıyacaktır.

Başarı oranlarının gittikçe arttığı Makedonya’da eğitim almak kendiniz için yapabileceğiniz en büyük ayrıcalık olacaktır.

Neden Makedonya’da Eğitim?

Makedonya’da Üniversite Okumak puan ve sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin olması bakımından liseden mezun olduktan sonra diploma ile başvurarak dilediğiniz bölüme yerleşme imkanına sahip olursunuz. Ülkemizde eğitim için oldukça zor koşullardan geçilmesi gerekirken Makedonya bu konuda oldukça bireyleri özgür bırakmaktadır. Kaliteden ödün vermeden eğitim veren uluslararası alanda akademik deneyim kazanmış eğitmenler ile derslere katılmak bireyler için büyük ayrıcalık olacaktır.

Okulun bünyesinde bulun yurt kurumu da konaklama için ev tutmak istemeyen öğrencilere kapısı açıktır. Makedonya’da hem eğitim hem de sosyal yaşantı oldukça uygundur. Ortalama fiyatlarla yurtta kalabilir veya şehir merkezinde arkadaşlarınız ile ortalama 100 Euro’ya eve çıkabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir