Yüksek nitelikli uzmanlar tarafından her zaman Moskova Üniversitesi Dünya Sıralaması başarısıyla eğitimi en üst seviyede olmuştur, bu nedenle fakülteler ve bölümler sürekli olarak müfredatlarını ve yeni programlarını gözden geçirmektedir.
Bazı fakülteler 4 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans ve 5 yıllık lisans programları sunmaktadır.

Dünya sıralamasında 3 Rus üniversitesi, dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alırken, bu üniversiteler Rusya’yı son yıllarda zirveye çıkmayı başarmışlardır. Rusya’daki Moskova Üniversitesi dünya sıralamasında, aynı zamanda Avrupa’da eğitim veren ilk 3 üniversitesinden birisi olmayı hak kazanmıştır. Pek çok alanda lider ülke olan Rusya Federasyonu eğitimde de önemli başarılara imza atmıştır.

Moskova Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Lisans öğrencileri 1 ile 4 kişilik odalarda, lisansüstü öğrenciler ise; 1-2 kişilik odalarda kalıyorlar. Moskova Üniversitesi dünya sıralamasındaki başarısından dolayı, mümkün olduğunca tüm öğrencilerine konaklama imkanını sağlar. Başka bir burslu eğitimden gelen ücretli öğrencilere sağlanan konaklama, yurtlarda bulunan kontenjanların belirli kuralları çerçevesinde sağlanır.

Öğrenci yurtlarında tüm yaşam alanları, eğitim ve dinlenme olanakları sağlanmaktadır.
Moskova Üniversitesi yurtlarında okuma odaları, dinlenme odaları, aerobik ve ağırlık odaları, yüzme havuzları, spor sahaları ve eğlence merkezleri bulundurmaktadır. Eğitim amaçlı yurtlarda okuma odaları oluşturulmuştur. Ayrıca her katta bulunan etüt odaları kurulmuştur. Moskova Üniversitesi dünya sıralamasındaki başarısını yurtlardaki eğitim ayrıcalığıyla da sıralamada yerini almasına yardımcı olmuştur.

Moskova Üniversitesi Başvuru Şartları

Rusya’da bulunan üniversitelere başvurular her yıl üniversite yönetimince aylar öncesinden duyurulur. Kayıtlar genellikle Nisan ayında başlar ve haziran ayının sonuna kadar devam eder. Hazırlık sınıfı için kayıt başvurusu biraz daha esnektir, bazı durumlarda ağustos ayına kadar devam eder.

Rusya’da yüksek lisans derecesi için ya da bir lisans derecesi veya uzmanlık için başvuru yapılıyorsa bazı genel belgeler istenmektedir. Bu aşamada ülkeler arası vize şartları ve talep edilen özel sağlık raporları önem taşımaktadır. Tüm bunların ötesinde, başvurunuz değerlendirilirken yetkinlik seviyeniz yani genel not ortalamanız da dikkate alınır. Moskova Üniversitesi Dünya Sıralaması ilk 100’de yer aldığından, uygulama puanı çok düşük ortalamaya sahip öğrencilerinin bölüme girme şansları doğal olarak azalacaktır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit