Rusya Üniversiteleri Dünya Sıralaması öğrencilerde merak uyandıran bir sorudur. Öğrencilere sunulan yaşam standartları, okulların kalitesi ve seçeneğin çok olması, ülkenin ve Rusya halkının öğrenciye verdiği değer, ekonomik olarak yaşanabilir bir ülke olması ve okul okumanın ekonomik olarak öğrenciyi çok zorlamaması Rusya üniversiteleri dünya sıralamasında en üst düzeyde çeşitli okul bulunmasını sağlamıştır.

Tüm dünyada bilinen QS Ranking 2022 sıralamasına göre ilk 1000’de Türkiye’den 9     üniversite bulunurken, Rusya’dan 35 üniversite bu sıralamada yerini almıştır. İlk 400’e Türkiye’den hiçbir üniversite sıralamaya giremezken Rusya’dan 15 üniversite sıralamaya girmiştir.  Üniversitelerin başarı sıralamaları, tercihte bulunurken öğrencinin en önemli kriterlerinden biridir.

Rusya Üniversiteleri Dünya Sıralamasına Giren Hangileridir?

Rusya üniversiteleri dünya üzerinde yeterince başarısını kanıtlamış bir ülkedir. Sosyokültürel anlayışı benimsemiş olan bu üniversiteler dünya üzerinden birçok öğrenciye okullarında ev sahipliği yapmaktadır. Hem özel hem de devlet üniversitelerine sahip olan Rusya, dünya üzerindeki bu başarılarından dolayı öğrencilerin dikkatini çeken bir ülkedir.

Rusya Üniversiteleri Dünya Sıralaması giren bazı üniversiteleri şu şekilde sayabiliriz: Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Novosibirsk Devlet Üniversitesi… Rusya üniversiteleri dünya sıralamasına giren devlet ve özel okulların konaklama yerlerini ve okul ücretlerini merak eden öğrenciler, Rusya’ya gitmeden önce detaylı bilgi almalıdır.

Rusya’da Dünya Sıralamasına Giren Okulların Fiyatları Ne Kadar?

Rusya üniversiteleri dünya sıralamasına giren okullarda okumak isteyen öğrenciler için her bütçeye göre uygun bir bölüm ve fakülte vardır. Okulların hazırlık, ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitim türleri bulunur. Lisans programı 4 yıllıkken, yüksek lisans programları 2 yıllıktır. Başarıyla okulunu tamamlayan öğrenciler diplomalarını alabilirler.

Öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de Rusya Üniversiteleri Dünya Sıralamasına giren okulların fiyatlarının ortalama ne kadar olduğudur. Öğrencinin kendi bütçesine uygun okulu bulabilmesi için danışmanlık hizmeti veren kurumlardan yardım almalıdır. Rusya’da okumaya başlayan bazı öğrenciler ekonomik koşullardan dolayı burs veya ek iş arayışına giriyor. Bu konuyla alakalı Rusya’da burs veren kurumları araştırabilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit