Rusya üniversiteleri ekşi platformunda birçok kez gündeme gelmiştir. Rusya’da üniversite okumanın ayrıcalıklarını mezun olmuş öğrenciler paylaşmaktadır. Başarılı bir okulda okumak ve dil öğrenmek isteyen öğrencilerin çoğu Rusya üniversite ekşi platformuna girip araştırma yapmaktadır.

Rusya Federasyonu’na gitmeden önce öğrenciler detaylı bir araştırma yapmak zorundadır. Bu araştırmalar yetersiz gelmesi durumunda ise danışmanlık hizmeti veren kurumlardan yardım istenmelidir. Hem başvuru sürecinde hem Rusya hakkında akıllarında kalan soruların cevaplanması için, hem de Rusya’ya gittikten sonraki süreç hakkında tüm bilgileri danışmanlık hizmeti alarak öğrenebilirler.

Rusya Üniversiteleri Hakkında Bilgi

Rusya üniversiteleri hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler en çok ekşi sitesine yönelmektedir. Rusya üniversiteleri ekşi sitesinde ara ara popüler konular arasına girmektedir. Özellikle kayıt dönemleri öğrencilerin en çok tercih ettiği sitelerden birisidir. Başvuru tarihleri ve kayıt süreci hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler iyi bir araştırma yapmak zorundadır.

Rusya üniversiteleri öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden birisi olmasının sebebi hem ekonomik hem de dünya üzerinde iyi bir sıralamaya sahip olan Rusya okullarının öğrenci açısından çok avantajlı olmasıdır. Dünya üzerindeki sıralamaya göre ilk 4000’de yaklaşık olarak 36 okula ev sahipliği yapan Rusya, başarılı bir eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri ülkelerdendir.

Rusya Üniversiteleri Diploma

Zaman zaman ekşi gündemine düşen bir diğer konu ise öğrencilerin Rusya üniversitelerinden mezun olurken çift diploma ile mezun olabilmeleridir. Rusya üniversiteleri ekşi platformunda birçok konuda gündeme düşmüştür. Öğrenci seçtiği ön lisans ya da lisans programını okurken çift diploma ile mezun olurken Türkiye iş hayatında birçok konuda avantajlı duruma düşer.

Rusya Federasyonu devletinin aldığı bir karar ile bazı Avrupa devletleriyle ortaklaşa şekilde yürüttükleri bir proje vardır. Öğrenci Rusça ya da İngilizce dilinde bir üniversitenin programına kayıtlıyken aynı zamanda Avrupa okullarından birisinin derslerine katılarak çift diploma ile mezun olur. Böylelikle ilerleyen iş hayatında Türkiye’de bulunan üniversitelerden mezun olan öğrencilere göre daha avantajlı bir konuma gelmiş olur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit