Üsküp para birimi nedir? Bu soru Makedonya’nın başkenti Üsküp’e gidecek insanlar için merak edilen bir sorudur. Bu ülkeye yapacakları seyahatler adına bu bilgiye sahip olmak isteyen kişiler bu konu hakkında araştırmaya başlamaktadırlar. Öncelikle Üsküp neresidir, nasıl gidilebilir gibi Üsküp hakkında genel bir bilgi verelim ve daha sonra Üsküp para birimi nedir ona bakalım.

Üsküp Hakkında Bilgiler

Üsküp, Kuzey Makedonya’nın başkentidir. Ve aynı zamanda en büyük kentidir. Şehir ortasından geçen Vardar Nehri ile ikiye ayrılmaktadır. Sosyal ve kültürel olarak ülkenin merkezi olarak görülür. Doğal güzellikleri, tarihi olarak zenginliği, kültürel olarak gezilecek yerleri ile turistler tarafından tercih edilen bir şehirdir. Ülkemiz tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ülkemize olan yakınlığıdır. Bunun dışında kültürel benzerlikler, ulaşım kolaylığı ve maddi olarak diğer yurtdışı ülkelerine göre cazip olması Makedonya’yı öncelikle tercihlerden biri konumuna getirmektedir. İklim olarak astropikal bir iklime sahiptir. Kışları çok soğuk ve nemli olur ve kış aylarından genel olarak kar yağışlı geçer. Yaz aylarında ise fazlasıyla sıcak ve nemli olan ülke seyahat açısından en çok bahar aylarında tercih edilir. Konu başlığımız olan Üsküp para birimi nedir sorusuna gelecek olursak. Makedonya- Üsküp para birimi olarak Makedon Dinarı kullanılmaktadır.

Üsküp’e Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Dediğimiz gibi turistik olarak tercih edilen bu ülke ulaşım açısından seçenekleri bulunan bir ülkedir. Makedonya seyahati düşünen insanları mutlaka başkent Üsküp’e gitmektedirler. Üsküp’e gidilmeyen bir Makedonya seyahati tam anlamıyla yerine getirilmiş sayılmaz. Üsküp’e gitmek isteyen insanlar için bakalım ulaşım seçenekleri nelermiş.

Otobüs: Ülkemizden İstanbul, Bursa ve İzmir’den kalkan otobüsler ile Üsküp’e ulaşmak mümkün. Fakat şu detayı belirtelim ki İstanbul ve Bursa’dan kalkan otobüsler düzenli iken İzmir otobüsleri düzensiz bir sisteme bağlıdır. Jadran, Karaçi, Ekspress Tur, İstanbul Turizm, Alpar Turizm ve Vardar Turizm İstanbul ya da Bursa çıkışlı olarak düzenli seferlere sahip. Türkiye’den Üsküp’e gide otobüsler iki güzergâh üzerinden yolculuk yapmaktalar. Bunlar Yunanistan ve Bulgaristan olarak ikiye ayrılmakta. Fakat her iki yol içinde yolculuk yapan kişilerin vizesi bulunmaktadır.

Uçak: Otobüs seçeneği dışında Üsküp’e havayolu ile ulaşmakta mümkün. İstanbul üzerinden kalkan uçaklar ile 1.5 saatlik bir yol ile Üsküp’e ulaşım sağlanmakta.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir