Türkiye’de alınan yeni bir kararla 30 yaş üstü sınavsız üniversite hakkı ile eğitim verildiği duyuruldu. Bu kararla 30 yaş üstü sınavsız üniversite ile isteyenlere okuma hakkı verilecektir. MEB, YÖK ve eğitim kurumu yöneticilerinin toplantısında “sil baştan” yeni yasa sinyali ile bu yeni sistemi uygulamaya koydu. Bu yeni yasa ile birlikte 30 yaşından sonra sınavsız bir şekilde üniversitede eğitim almaları mümkün olacaktır. böylece eğitim fırsatını değerlendirmek isteyen 30 yaş üstü sınavsız üniversite okuyarak mesleklerinin yönünü başka tarafa da çevirebilirler.

Türkiye’de uygulanan sınav sistemi

 Genel olarak adayların, öğrencilerin yoğun emekler verdiği, stresli olan bu durum sonucunda adaylar istedikleri ve ilgi duydukları bölüme yerleşememektedir. Mezun olarak iş hayatına atılırlar fakat başarılı olamayabilirler veya seçtikleri mesleğin iş fırsatları konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bu durumu düşündüğümüzde ise yeni çıkan yasanın ileride bile bize yeni meslek kazanma olanağı sunduğunu görebiliriz. Eğer istediğiniz bölümden mezun olmadıysanız hala bir şansınız var. Özellikle istediğiniz bölümü kazanacak puanı yapamayanlar adına güzel bir fırsattır. Ülkemizde okuma fırsatını iyi değerlendirememiş adaylar bazı imkânsızlıklar nedeniyle zamanında okuyamamış olabilir. Eğer 30 yaşınızı geçmişseniz ve üniversite okumak isterseniz tekrar sınav stresi yaşamadan kolayca seçim yapmanız için verilmiş yeni bir fırsattır. Özellikle balkan üniversiteleri olarak yer alan Makedonya’da Türkçe eğitim veren üniversiteleri arasından sınavsız bir şekilde seçim yapma  ve 30 yaş üstü sınavsız üniversite eğitimi alma imkânınız bulunur.

Makedonya’da eğitim fırsatı sunan üniversiteler

Fon üniversitesi, uluslar arası struga üniversitesi, uluslar arası vizyon üniversitesidir. Buradaki bölümlerden birini seçerek siz de 30 yaş üstünde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma fırsatı sunarak uzaktan eğitimden de geri kalmazsınız. Ayrıca uzaktan eğitim yerine, örgün eğitim alacaksanız Makedonya’daki üniversiteleri değerlendirebilirsiniz. Makedonya’da okumak size birçok açıdan avantaj sağlar. Ülkemizle olan benzerliği ile sizi zorlamayacaktır. Eğitim dili Türkçe olan bölümler de bulunur. Yurt seçeneklerinin yanı sıra apart evler ve kiralık evler vardır. Şehre göre değişen fiyatları ile bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Üniversite okurken ek ders ile yabancı dil eğitimi de almanız mümkün.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir