Aibü Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş yapabilmek için okula kayıtlı olmanız veya aktif olarak öğrenci olmanız gerekmektedir. Öğrenci Bilgi Sistemi kısa adı ile OBS’dir ve her okulun kendine özgü içeriği olan otomasyonu vardır. Bu otomasyon sistemlerinin kurulmasının en temel amacı öğrenci ve okul ilişkisini dinamik tutarak öğrenci ile eğitmen arasındaki iletişimi güçlendirmektir.

Öğrenci okula kayıt yaptırdığı günden mezun olana kadar otomasyona kayıtlı kalır. Hatta mezun olsa bile sistemden bilgileri silinmeyerek bireye güzel bir anı niteliğinde dijital dünyada yaşatılır.  Aibü Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş sayesinde öğrencinin tüm bürokratik süreci dijital platformda halletmesini sağlayan, özellikle yeni kayıt olmuş bir öğrenci ise adaptasyon sürecini oldukça kolay atlatmasını sağlayan bir sistemdir.

Aibü Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş Nasıl Yapılır? İçeriğinde Neler Vardır?

Aibü Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş web tabanlı program olan, ara yüzü sistemi hiç bilmeyen bir öğrenci için kullanım kolaylığına sahip öğrencinin akademik hayatı boyunca okulla alakalı tüm bilgilerinin orada kayıtlı olmasıdır. Okula kayıt olduğu ilk gün okul numarası ve şifresi verilir. Tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yaparak sonrasında şifre değişikliği işlemlerini yapabilir. Okulun öğrenci bilgi sisteminde öğrenci kaydı oluşturularak eğitim hayatı boyunca aktif kalır.

Bu sistemin içeriğinde eğitim programı, ders takibi, ders kredileri, değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin yapılması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi, hangi akademi hocasının hangi derse gireceği, ders içeriğinde neler işleneceği, uygulama dersleri ve transkript vb. bilgilere ulaşarak öğrenciyi birçok noktada hem zamandan hem de farklı noktalara koşturmacadan kurtarır.

Öğrenci bilgi sistemine giriş okul numaranız ve tek kullanımlık verilen şifre veya sizin belirlediğiniz şifre ile ilgili web sitesinden kendi otomasyonunuza girebilirsiniz. Bazen yaşanılan şifre sıkıntısı yüzünden şifremi unuttum diyerek yeni şifre alabilir veya öğrenci işlerine giderek şifrenizi sıfırlamasını isteyebilirsiniz. Böylece yeni bir şifre alarak yine kendiniz belirleyebilirsiniz. Otomasyon kullanımının bu kadar basit ve anlaşılır olması da her öğrenci için kolaylık ve rahatlık sağlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir