Ibu Öğrenci Bilgi Sistemi okul yönetiminin öğrencilere ders ile alakalı tüm bilgilere ulaşmasını sağlayan sistemi kurmuştur. Birçok noktada özel yaşamda pratiklik kazandıran ve öğrencinin akademik hayatı boyunca kendisi ve okulu ile alakalı her türlü bilgiye ulaşmasını sağlayacak veri tabanının yüklendiği istediği zaman girip kontrol sağlayabileceği bir kütüphane görevi gören eğitim sistemidir.

Öğrenci okula kayıt yaptırdığı ilk günden itibaren mezun olana kadar sisteme kayıtlı kalır. Ibu Öğrenci Bilgi Sistemi sayesinde öğrencinin tüm bürokratik süreci tek bir kanaldan toparlayarak sadece bir platformda halletmesini sağlayan, özellikle yeni kayıt olmuş bir öğrenci ise adaptasyon sürecini oldukça kolay atlatmasını sağlayan bir sistemdir.

Ibu Öğrenci Bilgi Sistemi web merkezli öğrenci otomasyon programıdır. Bu program sayesinde öğrenci ile akademisyen ve öğrenci işleri ile yönetim kurulu birbirlerinden haberdar olarak bilgi akışını ve paylaşımını sağlamaktadır.

Öğrenci Bilgi Sistemi sayesinde eğitim programı, ders takibi, ders kredileri, değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin yapılması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi, hangi akademi hocasının hangi derse gireceği, ders içeriğinde neler işleneceği, uygulama dersleri ve transkript vb. bilgilere ulaşarak öğrenciyi birçok noktada hem zamandan hem de farklı noktalara koşturmacadan kurtarır. Okulla ilgili bir bilgi paylaşılması halinde bu bilgiden herkesin haberi olması sağlanır. Tam bir entegrasyon programı olan aslında iletişimleri güçlendiren bir araç konumundadır.

Her Üniversite Kendi Otomasyonunu Kurmalıdır

Her ne kadar birçok yapıdan benzese de her üniversite kendi otomasyonunu belirlemelidir. Ibu Öğrenci Bilgi Sistemi okul numarası ve şifrenizle giriş yapabilir, dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Şifreniz ile işlem yapamadığınız takdirde şifremi unuttum sekmesine tıklayabilir veya öğrenci işlerinden yeni şifre isteyebilirsiniz. Okul kaydı yaptığınız ilk gün okul numaranız size temin edilir ve eğitim hayatınız boyunca bu numara ile işlem yaparsınız. Tüm bilgilere erişebileceğiniz sistem sayesinde birçok noktada sizi pratikliğe alıştıracak ve size zaman tasarrufu da sağlayacaktır.

Sistemi aktif bir şekilde kullanabilmek için okulumuzda kayıtlı olmanız ve aktif derslere devam ediyor olmanız çok önemlidir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir