Aibu Öğrenci Bilgi Sistemi okul yönetimi sayesinde öğrencilerin ders ile ilgili tüm verilere ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Birçok noktada öğrenciye pratiklik kazandıran ve her şeyi bir arada görme imkanı doğrultusunda kütüphane görevi gören sistem eğitim dünyasına yapılmış en büyük sistemlerden birisidir.

Aibu Öğrenci Bilgi Sistemi web tabanlı öğrenci entegrasyon programıdır. Bu program sayesinde öğrenci, eğitmen, öğrenci işleri ve yönetim bölümü gibi okulun farklı paydaşları bir arada birbirlerinden haberdar olarak kontrolü sağlar. Sistemde yer alan sekme sekme olan tüm sayfaların farklı işlevi vardır. Seçilen dersleri takip edebilir, akademik takvimine ulaşabilir, sınav notlarınızı, proje ve ödevlerinizin puanlarını görebilirsiniz. Artı olarak okulla ilgili bir duyurum olacağı zaman da iletişim kanalı olarak kullanılabilir. Bazı okullar öğrenci devamsızlığını da sisteme işleyebilir. Aibu Öğrenci Bilgi Sistemi sayesinde bir öğrenci okulla olan tüm ilişiğini buradan takip edebilir.

Aibu Öğrenci Bilgi Sistemi Ne İşe Yarar?

Bu tarz öğrenci bilgi sistemlerinde öğrencinin veri tabanları sisteme yüklenir ve hepsine özel profil oluşturulur. Okulun izin verdiği kadarıyla öğrenci kendi profilinde birkaç değişiklik yapma hakkına sahip olabilir. Öğrencinin bu tür değişiklikleri yapabilmesi için o okula kayıtlı aktif öğrenci olması gerekmektedir. Her öğrenciye bir okul numarası ve şifre verilir. Öğrenci bilgi sistemine bu numara ve şifreyle giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasında şifre değiştirme işlemlerini kendi isteği ile gerçekleştirebilir.

Öğrenci bilgi sistemi sayesinde kayıt süreci esnasında okulda uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan da online olarak birçok işlemi oradan gerçekleştirerek kolaylık sağlar. Öğrencilerin bir noktadan üniversite hayatları ile ilgili tüm bilgilerin orada toplanmış olması, eğitmenleri ve öğrenci işleri ile iletişim kurabilmesi, sınavlarını ve akademik takvimi oradan takip edilebilmesi öğrencinin bürokratik anlamda zamanını verimli geçirmesine fayda sağlayacak bir sistemdir.

Son olarak transkript, eğitim programı, uygulama dersleri, alacağı ders kredileri,  değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin olması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi ve hangi eğitmenin hangi derse gireceğini öğrenme vb .birçok işlem sadece öğrenci bilgi sisteminden takibi yapılabilir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir