Aibu Uzaktan Eğitim, hem Makedonya’nın hem de YÖK’ün aldığı karar ile lisans ve lisans üstü eğitim programında olan öğrencilerin teorik dersleri Covid – 19 sebebi ile online olarak devam edilmesine karar verildi.

Pandemi süreci ile hayatımızın normalleri dediğimiz her şey bir anda değişerek yemek yeme alışkanlıklarımızdan, hayat rutinlerimize her şeyimizi etkileyerek hızlıca yaşamımıza girdi. Bütün dünyayı sarsan hastalık eğitim hayatını da bu noktada çok şiddetli vurdu. Farkında olmadan yaptığımız her şeyi dijital ortama uyarlamak zorunda kaldık. Eğitim faaliyetlerinde de bir süredir uzaktan eğitime geçildi. Bu noktada en önemli durum üniversitenin temel alt yapı seviyesidir. Aibu uzaktan eğitim süreci her ne kadar başarılı ilerlese de kampüsün ve şehrin nabzını öğrencilerin tuttuğunu farkında olan bir üniversitedir. Aibu uzaktan eğitim için online sınıf ortamı oluşturuluyor ve çevrimiçi bir şekilde ders veriliyor. Pratik eğitimin birçok noktada hayatımızdan çıkmak zorunda kaldığı şu dönemlerde sadece teoride bile başarı elde etmek oldukça güçtür. Aynı üniversitedeki gibi online eğitimlere katılım zorunlu olup verilen projelerin layıkıyla yapılması gerekiyor. Ancak bu sayede eğitmen – öğrenci – üniversite arasındaki etkileşim aktif kalıyor.

Uzaktan Eğitim Nedir ve Nasıl İşlenir ?

Uzaktan eğitim denildiğinde kapsamlı bir tanım yapılması gerekirken artık günümüzde iyice kapsamını yitirdi diyebiliriz. Hayatla birlikte eğitim de dijitale evrildiği bu durumda öğrenci – hoca ilişkisinin kurulması için dijital kanallarda sınıf ortamı oluşturuluyor. Eğitmen eğitimini veriyor ve dersler etkileşim halinde geçiyor. Aynı şekilde öğrencinin aldığı dersler gereğince verilen proje, sunumlar, ödevler de aynı okul hayatındaki titizlikle yapılması isteniyor.

Hayat ne kadar dijitale dönerse dönsün eğitimdeki kalite kendisini her alanda gösterir. Aibu uzaktan eğitim hayatına geçmiş olabilir ama hala öğrencilerle bire bir ilgilenme, eğitim aldıkları bölüm ile ilgili tam donanıma sahip olması için her imkanı sağlamaktadır. Sadece belirli dokümanları sisteme yükleyerek ve proje toplayarak eğitim verilmediğini üniversite hayatını aratmayacak nitelikte ders işlenerek bu zorlu ve yıpratıcı süreci öğrenciler üzerinde en az zararla kapatmak ister.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir